bozgun sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


bozgun kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : zafer

<< boz bozmak >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te zafer kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 10 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. delikanlı bir arkadaşa benziyor, takibe aldım kendisini, helal olsun diyorum
 2. delikanlımühendisin bir üst modeli olmayı kendine misyon edinmiş kişilik,sölük yazarı.
 3. Yenilen bir ordunun...., düzen bağını yitirerek asker onurunun gerektirdiği bütün bağları bozması, hezimet.
 4. (bkz: üniversitelerde pkk ile mücadele)
 5. sözlükte provakasyon yaratmaya çalışan kendisi gibi olanaların yanında yer alan yalan kişi...
 6. Morali bozulmuş, yılgın, çökmüş.
 7. stilini ve bakması gereken yönü baştan ayarlaması gereken kişi.
 8. Bir askerlik terminolojisi olarak "yenilgi" anlamına gelir.
 9. Bir toplulukta karşılıklı güvenin bozulması ile beliren karışıklık.*
 10. Tamamen bilinçli olarak belli yazarlarla uğraşan, bunu özel mesajla "aramızda çekişme var" diye belirten, benim iftiracı olduğumu söyleyerek bana hakaret etmiş bulunan, sonra da "birden üstüme saldırmaya başladılar, ben suçsuzum" ayağına yatan, güzel yazar.
 11. polemik yaratma ugraşı içinde olan ve daha önceden baybars ın anlattıgı gibi banada aynısını yapan yazar...
 12. Sözlüğü ayar vermek için yaratılmış bir ortam sanan, benim hakaret ettiğimi iddia eden * hoş yazar.
 13. devamlı ayar yiyen ve bundan zevk aldıgını düsündügüm, saçmalamanın doruklarına varmak üzere olan yazar,hoş insan....:)
 14. Son aldığım duyumlara göre sözlükten uçmuş yazar.
 15. onur akın'ın aşk bize küstü usta albümünün ikinci sırasın da yer alan şarkıdır. Biz bu kentlere sığdık da Bu kentler bize sığmadı usta Ve bir çığlık gibi günlerin çarmıhında Arttıkça yalnız... Sustukça silik... Ay ışığı gölgeleri büyüttü Son kuşlar da vuruldular dağlarda Yakamozları söndü sahillerin Işıkları evlerin... Kaldık kırık bardaklar gibi içilmiş sular gibi Biz bu kentlere sığdık da Bu kentler bize sığmadı usta Ah usta.... Bir bedeli vardır bu kuşatmaların ilk yazları kurşunlatmaların Bir bedeli vardır elbet Cennetini çaldırmanın Kaldık kırık bardaklar gibi içilmiş sular gibi Biz bu kentlere sığdık da Bu kentler bize sığmadı usta, Ah usta... Ve ömürlerimizde bin kasvetle upuzun Sefalet seferlerinin ayazı Belki de yalnız geçireceğiz artık kim bilir Batan gemiler gibi yiten aşklardan geride Kalan her kışı, güzü ve yazı. Ay ışığı gölgeleri büyüttü Ayrılıklar eskidi, biz eskidik Aşk bize küstü usta... Müzik : Onur Akın Şiir : Yılmaz Odabaşı
 16. ilk öncebi kıza aşık olursun üniversitede.sınavlardan sonra kızateklif etmeyi düşünürsün.hani sınavdan kötü almasın diye.oysa sen ne kadar çalışırsan çalış onu düşünmekten dolayı sınavdan 24 alırsın o da 60 alır.bozgun budur işte.
 17. bozgun bir kez daha denedim yalnızlığımı, içimin kopmayan ipinde sallandım, ürküttüm bulut kuşlarını gökyüzünün, sonsuzun çizgisiyle sınırlandım; bir gün çaresizlik içinde kalmışken hiçlik ordularımı çoğalttım kendimden, geçtim ölüm bataklığını hıncımla kurutarak, köprüler kurdum umutsuzluğumun putrellerinden. ben zamanı müthiş gücümle durdurarak kurdum sessizliğin duran saatlerini, bir gün her yanımdan kuşatılmışken bir kez daha denedim kendime tutunmayı; öyle genişlettim ki denizlerimi ben koydum yerli yerine adalarımı ve öğrendim kıyısız, limansız yaşamayı. şair : sedat umran
 18. murat ak'ın destur albümünde yer alan, vahde altyapı üzerine kurulmuş, ara ara klarnet sololarının eşlik ettiği, çamur üslubunu yansıtan şarkılardan biri. şubat dizisinin 25. bölümünde de çalmış ki şuradan izlenebilir: http://video.uludagsozluk.com/v/bozgun-73749/
 19. http://video.uludagsozluk.com/v/bozgun-73749/
 20. mükemmel bir murak ak şarkısıdır. çamursuz zamanlardan sonra ilaç gibi gelmiştir.
 21. akşamüstü birasıyla bu kadar mı iyi gelir? mutlaka dinlenmesi gereken bir şarkı. klarneti kim çaldı acaba? bilen varsa beri gelsin. serkan çağrı gibi geldi..
 22. League of legend'ta oyunu kaybetmenizden sonra ortada beliren kirmizi buyuk yazi. Ayrica bu nadide sozlugumuzun bir yazaridir.
 23. (bkz: defeat)

senin bozgun kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap