cikis sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


cikis kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : iniş, giriş

<< çıkıntı çıkmak >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te iniş kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 9 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. bastığınızda poponuzda bir ayakkabı izi çıkaran buton.
 2. pratik hayatta işler boka sardığında "problemden çıkış" şeklinde ışıklı bi tabela olarak belirip tüm sorunlara çözüm göstermesi istenen kelime.
 3. üstündeyken çıkarın! çıkarın beni burdan! dışarıda masmavi bir gökyüzü beni bekliyor. baharın getirdiği... diye yazan buton
 4. an itibari ile basıp beni yatağıma uçuracak butondur.
 5. çıkarın! çıkarın beni burdan! dışarıda masmavi bir gökyüzü beni bekliyor. baharın getirdiği bütün çiçekleri tek tek koklamak istiyorum. ve bir alkış istiyorum. hayattan keyif aldığım için. şeklinde başlık özelliği taşıyan butonun hedesi. (#282738)de olduğu gibi görünen kısmıdır.
 6. (bkz: exit)
 7. bir okuldan mezun olan kişiyi de ifade eden kelime. (bkz: imam hatip cikisli ateist)
 8. en kısa süre içinde basmazsam hesabın pis kaçacağı buton.
 9. ctrl+w ile de yapılabilen hadise. bi deneyin! ama sonra kızmak yok!
 10. çaylak iken, 'inşallah tekrar girdiğimde yazarlığa yükselirim' dileğiyle bastığınız buton.
 11. natsuo kirino nun 1998 japon gerilim ödülü almış romanıdır.
 12. futbolda, maç öncesi ısınan futbolcuların hazırlıklarını noktalamak için atması gereken kısa deparlara verilen alternatif isim. teknik direktör son çıkışlarınızı yapıp gelmenizi istediğinde, bu, son bir kaç depar atıp iyice terlemeniz ve maça girmeye hazır hale gelmeniz gerektiği anlamına gelir.
 13. şu sıralar "emin misin??" yerine "birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde gerçekten çıkmayı istiyor musun??" diye sorması gereken buton..
 14. http://uludagsozluk.com/soz_uye.php?sa=cikis işlemi ile gerçekleşen mevzuu.
 15. sözlükten çıkmak için kullanılan butondur...farklı versiyonları vardır: emrah misali sözlük: -çikicam sözlükten; -bizi terk mi ediceksin? (alisilagelmis bir durumdur, hergün yasiyorum) asabi sözlük: -çikicam sözlükten; -ulan çikmak için bile bi tusa bascan illa a.q., siktir git çok lazimsin sanki, çikacakmis, siktir gelme bi daha pezevenk.! koca kari sözlük: -çikicam sözlükten; -annaaahh guzuuummmm, nere gidecen bu saatte? aksamin ayazina kalmasaydin keskem, dur sana kalin biseyler veriyim üsütme, gece altina kaçirirsin wallaaaa.. bak kiz vermezler sana heee.!! mahalle karisi sözlük: -çikicam sözlükten; -(pencereden bagirir)ayseeeee.... aysee kizzz sana diyorum, kiz ayse nerdesin kör omayasicaaaa.!!! hah, bak kiz bak bak, yazar çikiyo sözlükten. yine nereye gidiyo acaba? geçen gün böyle süslü püslü bi kariyla geldiydi sözlüge, her gün gecede geç saatlere kadar disarda, bak saat kaç oldu yine çikiyo sözlükten, nereye gidicek kiminle ne yapicak acaba? benim bey yok evde gelsene bize dedikodu yapariz, kaynatiriz biraz... cadde kizi, tikky sözlük: -çikicam sözlükten; -ama yazaaarrrr... nereeeeeyyyeeee gidiyosaaaannn ? gitmeeeaaa!! çoookkk sikildaaaammm bannnn! delikanli sözlük: -çikicam sözlükten; -eywallah bilader, yengeyi selam, haci teyzeye hürmetler, ellerinden öpüyorum! haydi hayirli tiraslar... kasar sözlük: -çikicam sözlükten; -nereye ayol, ahh ben seni yerim, nasil farkedememisim daha önce bu yazarlarin arasinda seni, ne kadar yakisikliymissin sen öyle, sen simdi biraz rahatla,çikmayi geçirme aklindan, söyle arka salona dogru geç kendine bir içki koy bende üzerime rahat biseyler alip hemen geliyorum sekerim.! tamam mi? uzaaaaaaarr gider. *
 16. tevratı oluşturan 5 kıtaptan bırı. hz.musa ve taraftarlarının mısırdan çıkış surecı anlatılır.
 17. (bkz: anüs)
 18. tıkladıktan sonra çıkan emin misin? sorusuna hiçbir zaman tamam diyemediğim buton. her zaman 2. de çıkıyorum. (bkz: eminim çıkarın beni burdan)
 19. beni en çok güldüren versiyonu; -ulan çikmak için bile bi tusa bascan illa a.q., siktir git çok lazimsin sanki, çikacakmis, siktir gelme bi daha pezevenk.! olandır.gerçekten komiktir.bunun yüzünden sözlüğe geri dönmüştüm.
 20. 20 defa bastığım halde çıkamadığım butondur.
 21. arada bir tıklamak gereken buton.
 22. sözlüğü terk etme butonu.
 23. bir sözlük atraksiyonu. hiç bu kadar erken kullanmamıştım. troll ovasından kaçış diğer bir adıyla.
 24. --spoiler-- çıkarın! çıkarın beni burdan! dışarıda masmavi bir gökyüzü beni bekliyor. baharın getirdiği bütün çiçekleri tek tek koklamak istiyorum. ve bir alkış istiyorum. hayattan keyif aldığım için. --spoiler-- çıkış butonundaki edebi yazı
 25. http://www.uludagsozluk.c...nit&t=10&te=cikis

senin cikis kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap