daralmak sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


daralmak kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : genişlemek

<< dar. dargın >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te genişlemek kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. bunalmak,sıkıntıya girmek anlamlarına da gelmektedir. misal;ben bu odada çok daraldım.
 2. ruhun derideki gözeneklerden sızmasıdır.*
 3. azalmak. tdk (zaman daraldı)
 4. bir kılıçla dünyayı ortadan ikiye yarma isteğidir. bütün dünyanın damarları boşaldığında dünya kesildiği yerden basit ayrı dikiş yöntemiyle dikilir. onuncu gün dikişlerin alınması için ideal gündür. sürekli dikildiğinde herhangi bir enfeksiyon olduğunda yayılması hızlanacağından tavsiye edilmez. dünya bütün enfeksiyonlara predispozedir ve her türlü pisliğin dünyaya affinitesi vardır. dünyaya giren herhangi bir virus, bakteri, pirion, virion süratle dolaşım ağlarını kullanarak tüm dünyaya yayılır. bu yüzden daralma semptomları başladığında dünyayı kılıç ensizyonuyla ayırma ve kanını akıtma işlemi tedavi için faydalıdır. bir de dünya üzerinde yaşayan paraiztler vardır ki çok hızlı çoğalır ve dünya kaynaklarını süratle tüketirler. bunların sayısının artması da insanın aspirasyon ve inspirasyonunu zorlaştırır. bir süre sonra insan sadece inspire edeyim de patlayarak öleyim kıvamına gelir ki bir çeşit intihardır ve nefsi müdafa ile alakası yoktur. işte ölesi gelir insanın. ölmese bile bir süre görünmez içine çektiği havayla şişip gökyüzüne uçmak veinsanları yukardan bile izleyemeyeceği kadar yükselmek ister. nedir daralma semptomları? efendim öncelikle dediğim gibi kişinin içinde önlenemez bir şiddet uygulama isteği birikir, ancak bu sadece istekten ibarettir birikdikçe birikir. sonra bu biriken istek çığlık atmak için ağzın açılmasına sebeb olur. ağız açılır ama çığlık ciğerlere doğru atılır. çığlığın şiddetine dayanamayan alveoller yırtılır ve çığlığı depolamak amacıyla tekrar keseleşme başlar. artık ciğerlerde hava kesecikleri değil, çığlık kesecikleri vardır. daralmanın tedavisi falan yoktur. zaten dalgalı bir seyir gösterdiğinden kişi zaman zaman kendisini iyileşmiş zanneder. ancak daralma nöbetleri insanın beynine balyoz gibi inip preslediğinde o daralan insan anlar kendisinden asla normal bir insan çıkmayacağını. büzüldükçe büzülür, içime kapanayım da rahatlayayım der ama bir türlü beceremez. çünkü asıl sorun ziyadesiyle açık olan reseptörlerdedir. zaten hastalığın etkeni bu reseptörlere gelir yerleşir ve sürekli açık kalmasını sağlar , dünya üzerindeki her şeyi beyninin içine yerleştirip manyak eder adamı. dünyadaki her insan acısını, mutluluğunu, hırsını kısaca her duygusunu daralan şahsın beyninde yaşıyordur da bu şahıs bu sebeble kendi beyninde kendisine yer bulamıyordur. daralma persistedir ve her an hortlayabilir.
 5. soru işaretlerine yanıt bulamayan beyninin depresyon yaratma eylemidir.. ciğerlerinin sıkışır,nefes almada zorluk çektirir,bunalma şeklinde devam ederken birden kör karanlık bir kuyuda kendinizi bulursunuz..* o kadar sıkılırsınız ki..herşeyden..soğursunuz..dışarı çıkmak istemezsiniz bütün dünyayı kendi taşıyormuşcasına ağır yükünüzle evde turlar hiç birşeye yapmak istemezsin film izliyim,yok yok kitap bana iyi gelir derken hiç birinden keyif almazsınız..nete baktıgınız da sözlükteki ırk,din,kız-erkek muhabbetlerine ''Yine mi aynı konular''diyerek küfür basarsınız.. Aglamaya dahi haliniz yoktur..Kaslarınız donmuş* aman bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyerek kabugunuza çekilirsiniz..Moral bozuklugu nedir anlamazsınız..her içine kapanma..sizi daha da karartır.. Boşluktur sizi daraltan..bomboştur..
 6. Ne yapacağını bilememek.
 7. zannımca sorumluluk duygusu fazla gelişmişlerde daha çok oluyor. yanılıyor da olabilirim. gün itibariyle içinde bulunduğum durum. sözlük kaçasım var venüse kadar.
 8. Cin aralığı gibidir, sonu çıkmaz gözükür.
 9. kalbinizin sıkışır gibi olduğunu, nefes alamadığınızı hissettiren, her şeyin üstünüze üstünüze geldiği düşündüğünüz duygudur.
 10. yanlış kullanıılır. darlanmaktır onun doğrusu.
 11. şu anki psikolojik durumum help me.
 12. kendimi çok sahte hissediyorum. evrende küfretmediğim hiçbir şey kalmadı. bir saatten 65 dakika çıkarmak uğruna önüme çıkan her şeyi paramparça ediyorum. ızdıraptan başka bir şey yok. birçok şeyi umursamıyor oluşumu güven olarak algılıyor birçoğu. siktir ordan. durgunluğum ve konuşmuyor oluşum sana olan yarardan çok, kendime olan iğrentiden kaynaklanıyor. benim en büyük bağımlılığım krek değil, annem değil, müzik değil, para değil şu değil bu değil. en büyük bağımlılığım empatidir. hayatımın en büyük ızdırabı budur. en kötü alışkanlığım ise günde en az bir kere uyanmak, cennet bir adım ötedeyken iğne üzerinde yalınayak dengede durmaktır. her neyse, uyumalıyım. ne kadar uyku o kadar az ızdırap.
 13. hissetmeyenin bilmediğidir. ortada hiçbir şey yoktur, ne bir sorun ne bir dert. ama her gün bir daralma yaşarsınız göğsünüz sıkışır, derin nefesler alırsınız. neden olduğunu bilmemek, doğal olarak nasıl geçeceğini bilmemek ile girdiğiniz çaresizlik durumuyla daha da daralırsınız. başta dedim ya ortada hiçbir şey yok diye, neler neler var aslında ama siz öyle sanarsınız. sadece unuttuğunuzu sanarsınız. bunu farkına varınca bir daha küfreder kendinize, bir kez daha daralırsınız.
 14. su an yasadigim durumdur. insanin icine okuz oturmasi olarak da tanimlanabilir.
 15. zihindeki tilkilerin halay çekmesidir..
 16. genişten alamama durumudur.
 17. başka bi şehirde sevdiğimden annemden babamdan uzak olarak yaşadığım durum.
 18. allah'a ilgisiz kalanların temel problemlerinden. kuran'da şöyle geçer: "allah, iyiye ve güzele götürmek istediğinin göğsünü islam'a açar. saptırmak dilediğinin de göğsünü öylesine daraltıp tıkar ki, o, göğe yükseliyormuş gibi olur. allah, iman etmeyenler üzerine pisliği işte böyle atıverir." en'am suresi, 125 ayrıca bu ayet bir bilimsel mucize de içerir: http://www.mucizeler.com/...menin-dayanilmaz-zorlugu/
 19. ayriyeten insanın hayatta kimseye güvenemeyeceği ve yaşanması mümkünken yaşayamadığı mutluluklarda daralmaya sebep olur.
 20. daraldım, daralıyorum ve daralacağım. daraldıkça uyudum, uyuyorum ve uyuyacağım. ama artık uykum yok nereye sığınacağım bilmiyorum.
 21. o'nu özlemekten doğan olay. bir iç daralması, için için yanmak böyle. kötü şey.
 22. nefes almakta zorluk çekmek, sıkılmak, bunalmak. şahsımda uzun süredir bulunmakta, kafa dağıtmak için sözlüğe giriyorum daha beter sinir oluyorum, bu ne yaaa kimsenin kimseye saygısı yok, birbiri hakkında fikri yok...
 23. belki zayfılarım diye pantolonu dar almaktır.
 24. Çocukluğumdan itibaren yaşadığım fiziksel ve psikolojik durum. Oksijen maskelerini bağlamaya çalıştıklarında yaşadığım korkuyu da asla unutmam a q.
 25. pantolon bedeni 34 olup, bedenini 32 sanıp 32 beden pantolon almak. cümlede kullanımı: 1) bu pantolunu çok daralmışım. 2) virajı çok daralmışım, çarpıştık

senin daralmak kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap