degisik sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


degisik kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : alışılmış

<< değersiz degısken >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te alışılmış kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 8 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. türkçede okunuşu değişik yazılışı değişik olan tek kelime
 2. farklı,sıradışı,normal standartlara uymayan,aykırı.
 3. berdel manasına gelir.
 4. Değişik Başka türlü bir şey benim istediğim: Ne ağaca benzer, ne de buluta. Burası gibi değil gideceğim memleket Denizi ayrı deniz, Havası ayrı hava.. Bir başka yolculuk dalından düşmek yere Yaşadığından uzun Bir tatlı yolculuk dalından inmek yere Ağacın yüksekliğince Dalın yüksekliğince rüzgarda ve bir yeni ömür Vardığın çimen yeşilliğince Nerde gördüklerim? Nerde o beklediğim Rengi başka Tadı başka..
 5. olağanüstü,sıradışı,paranormal...
 6. birşeyi beğenmediğini kibarca ifade etme, sıyırtma kelimesidir. - hayatım saçlarım nasıl olmuş? - değişik.
 7. evlenecek iki erkeğin evlilik çağındaki kız kardeşlerini birbirleriyle değiştirmesi biçiminde gerçekleştirilen bir çeşit evililik takasıdır.
 8. böyle olmayan.
 9. (bkz: değişkin)
 10. daha güzel nasıl anlatılırdı, anlatılmak istenen bilmiyorum. ama her okuduğumda can yücel' e ayrı bir saygı duyuyorum.
 11. farklı olana dair bir yargıda bulunabilmek amacıyla, belki de, dilimizde bulunan en hafif ifade.
 12. birbirine benzeyen iki nesnenin, birbirine hiç benzemeyen özellikleri gibi. hiç benzemeyenlerin benzeyenlere duyduğu aidiyet minvalinde bir kıskanç hüzün, benzeyenlerin ise hiç benzemeyenlere duyduğu özgünlük münvalinde bir kıskanç hüzün. ama her türlü başka türlü...denişik yani..-bu şekilde telaffuzu da ayrı bir güzel ve denişik.- şiirsel açılımı için ise canı yüceltmek haddime düşmez..ben sadece yukarılara bakıp bi el sallar,selam ederim...rakı içiyorsam da, ki alkollü olarak alkol kullanmayı ezelden beri severim, onun şerefine de kadeh kaldırırım...elimden gelen bundan fazlası olmaz .belki de olur.bi düşüneyim.
 13. cahit sıtkı tarancı şiiri(ymiş). gece gece google manyağı etti beni. sen her gün başka bir güzel olsan ben her gün başka bir âşık her göz göze gelişimizde yıldırımla vurulmuş gibi olsak yepyeni bir aşk olsa aramızdaki her seferinde ne harika olurdu yaşamak hele evlilik sen her gün başka bir güzel olsan.
 14. Genel olarak bilinen bir şeyin farklı olması durumudur. (bkz: şey)
 15. hayatta zamanını ayırabileceğiniz en güzel şeyler genellikte bu sıfata sahip olanlardır. değişikten zarar gelmez, sıradan olmaktan korkun değişikten değil. bu entry tüm değişiklere övgü olarak gelsin o zaman.
 16. öyleyken böyle olma durumu. egoistin süper egoist olma durumu olarak da açıklanabilir.

senin degisik kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap