devrim sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


devrim kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : evrim

<< devamlı dezavantaj >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te evrim kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 8 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. türk otomobil markası.
 2. bayan ya da erkek ismidir.
 3. bir toplumun(ülkenin) kısa sürede olumlu yönde gelişmesidir... kısa sürede olmazsa devrim değil evrim olur... ilericidir, tabuları,kokuşmuş düzeni yıkmaya yöneliktir... darbe yani basit bi iktidar değişimi değildir... toplumun bütün dinamiklerini harekete geçirir yeniler... en güzel örneklerinden birini türk halkı atatürk önderliğinde gerçekleştirmiştir... fakat bazı aklı evveller bunla gurur duymak yerine devrim kelimesini bile yasaklamışlardır... inkılap gibi abuk bi kelime uydurmuşlardır... allah cezalarını versindir...
 4. devrimcilerin her yıl olmasını bekledikleri bi türlü olamayan durum.
 5. devrim önce kendi evlatlarını yer diye bir laf vardı.. gercekten tarihte böyle olmuştur.. 1-darwen in ikazı üzerine edit: cemil meriç in sözüymüş... 2-susku nun ikazı üzerine edit :robepierre sözüymüş. fransız zamazingosu sırasında söylenmiş...
 6. odtü de her yıl bahar şenliğinde mumlarla stada yazılan yazı.
 7. unisex bir isim. (bkz: unisex isimler)
 8. yeni farkettiğim yazar * * ayrıca benim için fazlaca anlam taşıyan bir isim *
 9. liseli olsa da bilgi içerikli entry girmektedir. alkışlanası biridir. öte yandan: devrim bazı konularda kökten değişiklik anlamına gelir ama her alanda bu şart değildir. örneğin anayasa değiştirmek zorunda kalmazsınız tamamıyla. anayasa daha çok yönetim sitemini değiştirince ve ihtilal olunca değişir.
 10. şukela uuser. *
 11. parlak entryleri ile dikkat çeken yazar.
 12. atatürk devrimleri'nin ve cumhuriyetin sahipsiz olmadığını bana bir kez daha gösteren,saygıyı hak eden yazar.
 13. Emre kongar'a göre insanlık tarihini kökten etkileyen iki devrim vardır: (bkz: Tarım devrimi) (bkz: Endüstri Devrini)
 14. (bkz: türk devrimi)
 15. yeniliktir, umuttur, bazen yıkımdır. hitlerin ki de devrim di. atatürk ün ki de... Lenin in ki de... Devrim bazen sonsuzluğu, bazen yarını, bazen bugünü, ama hep umut olmuştur. Devrim yeniliktir.
 16. (bkz: bir gunde sozlugun devrimcisi kesilmek)
 17. fenerbahçeli olduğunu çok önceleri bildiğim akabinde gözümde eksi bir değer kazanan yetenekli yazar. olsun biz onu öyle kabul ettik.
 18. enterezan bir şahıs efendim kendisi. böyle nasıl desem.. güzel entryleri var mesela, duygusal yazamaz pek, sadece geyik sadece geyik.. olmaz ki kardesim.. biraz ruh istiyoruz.. (bkz: ruhumuz yeter)
 19. ilk nick altı entryimin yazarıdır kendisi. ayrıca karizmatik dediği için ayrıyetten teşekkür ederim. babasının durumundan dolayı kendisini tam olarak olmasa da anlayabildiğimi sandığım yazardır. şimdilik gördüğüm tek kötü yanı fenerbahçeli olmasıdır.
 20. kardesim..
 21. (bkz: yay burcu kadını)
 22. okuduğum ender yazarlardan biri.
 23. gerçek dostluğun kuyruğuna basılınca bitmeyeceğini bildiğini düşündüğüm,beni yalnız bırakmamış,geceme güneş gibi doğmuş iki yazardan biridir. * Odtü'deki yazı kadar silinmez bir iz bırakır sözlükte umarım.
 24. ülker ürünlerinden tiksinen yazar (bkz: ülker fenerbahçe)*
 25. kendini 19 temmuzda doğmuş göstermek için çeşitli hile hurdalara başvurabileceğini düşündüğüm yazar. (bkz: fenerbahçe)

senin devrim kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap