dur sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


dur kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : git, geç

<< dünyevi durağan >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te git kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. askeri bolgelerin girislerindeki levha. kesin ve net ifade.
  2. durmak fiilinin oldugu kadar dürmek fiilinin de emir kipi.
  3. (bkz: durmak) (bkz: durdurmak)
  4. intrenet explorer da bulunan sayfanın acilmasini durduran dugme.
  5. kavşaklarda tali yolda bulunan araçların kavşağa girmeden önce gördükleri trafik levhası...
  6. diğer trafik levhalarından farklı olarak sekizgen şeklindedir... sebebini sürücü kursundaki hocamız şöyle açıklamıştı: ''en önemli trafik levhasıdır; hayati önem teşkil eder... kar yağdığında üzeri örtülse bile, insanlar hangi levha olduğunu anlayabilsin diye dünyanın her yerinde sekizgen şeklinde tasarlanmıştır...'' yıllardır bir işime yaramamış bu bilgiyi, işine yarayacak insanlar olabileceği düşüncesiyle sizlerle paylaşmayı uygun gördüm...*
  7. fransızca bir sözcük olarak ise; katı, sert, zor, acımasız...
  8. zerrin özer in ölürüm ben sana albümündeki 5. şarkısı. keman, ud, gitar seslerinin hüzünlü etkisi dinleyeni bambaşka alemlere götüren albümün damar şarkılarından.
  9. tabelalarda kırmızı fon üzerine beyaz renkle yazılır ayrıca insanı irkilten bir emir.
  10. sayfaları durdurur ama özünde benim problemim bu kardeşim. zira;internet bağlantım mı yavaş? veyahut bağlanmak istediğim sayfada mı problem var? bağlanmaya çalışan i.e. den sıkılıp hemen bir şeyi kendime bahane edip, siteye bağlanmaktan vazgeçip tam bu butona bastığımda, sayfa gitmek istediğim yöne birden yönleniyor. sonra içimden "ulan keşke basmasaydım! ne güzel sayfa yönleniyordu. ulan o kadar bekledin, biraz daha bekle di mi? dayanamadın bastın "dur" a. iyi bok yedin." gibi manyak şeyler geçirerek, şizofreniye bir adım daha yaklaşıyorum. benim kısaca derdim bu. çözüm var mı? yok.özür dilerim sözlük, sana "bilgisayar dergisi/okuyucu köşesi/sorun söyleyelim" tadı yaşattım..

senin dur kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap