edepsiz sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


edepsiz kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : terbiyeli

<< edepli edilgen >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te terbiyeli kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 6 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. utanılacak işleri hiç utanmadan ,sıkılmadan yapan kişi.
 2. devamli ahlak disi seyler yapan , saygısız insanlar için kullanilan bir tabir.
 3. (bkz: ahlaksız)
 4. (bkz: terbiyesiz)
 5. (bkz: tuh kaka) *
 6. (bkz: umay umay) ın (bkz: naylon) adlı albümüne ait güzel bir şarkı. Yanıma uzan ve işte Bedenini çöz ve emri bekle Tenini eğit benimle Elini eğit ki aksin tenimde Akıl fikir yok gereksiz Bu günde ruh çok edepsiz Biraz çabuk olcanım tez Azar azar kaybolup gez Yakınım olur acılar ve utançlar Gecelerim olur bu yabancı bakışlar Canımı sıkar bu eda ve nazlar Vazgeçtim a a
 7. ateşe atmışlar, odun yok mu? diye bağırmış.
 8. akp'ye akepe diyen edepsizdir!
 9. kişi yahut zümlerelerin değer yargılarının tekelinde olmayan fakat tam anlamıyla toplumsal bilince de endekslenemeyecek edep kavramının sıfat hali. zira edep yahut edepsizliğe toplumsal bilinç penceresinden bakılırsa toplumlar arası ahlak ve saygı kavramlarının hatlarının değişkenliği göz ardı edilmiş olur. bu sebeple ancak edep hususunda farklı kültür ve farklı toplum ve farklı değer yargılarının üzerinde tüm dünya insanlarınca, genele şamil, insani yargılarla edep dışı kabul edilebilecek davranışlar için bu kelime kullanılabilir. yani; (bkz: edepsizseniz edepsizsiniz) bu da bu işin oksimoronu olsun. fakat edebin, geçmişte insanların, hat sanatıyla kapı girişlerine işleyecek kadar ciddiye aldıkları bir değer olduğunu da unutmamak gerekir. (bkz: edep ya hak)
 10. tamamen benimdir. yeniden nick alınsa alınacak olandır.
 11. bir umay umay şarkısı. hareketli müziği, erotik sözleri vardır.
 12. Hepimizin içindedir edepsizlik. Kimi dışarı vurur, kimisi de gizli edepsizdir. O edepsizliği içinde tutmaktır esas şerefsizlik. Bu dönemde yoksa edepli olursan, vururlar ensene alırlar lokmanı.

senin edepsiz kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap