eglenmek sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


eglenmek kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : sıkılmak

<< eğlenceli eğreti >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te sıkılmak kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. Neşeli, hoşça vakit geçirmek. Bir kimsenin herhangi bir kusuru veya zayıf noktası ile alay etmek. Bir yerde durmak, beklemek, tevakkuf etmek. Oyalanmak.
 2. bazıları için sınırı olmasa da kimi insanlar için hayali bir buluşma, bir dans, bir akşam yemeği yeter de artar bile. *
 3. eylenmek şeklinde yazıldığında insanı katil edecek kelime.
 4. haremlik ve selamlık olunca daha da hoş ve zevkli olan sosyal aktivitelerdir. kimin eli kimin cebinde, kim kimin kucağında, bir yerlerine dokunan eller kime ait bilemeden eğlenmektese, kız kıza, erkek erkeğe dağıtmak en iyisidir.
 5. düşünen beyinler için bir süreliğine kısa bir süre için de olsa uyuşmak, unutmak...
 6. ulkemizde vergisi olan olay. (bkz: eglence vergisi)
 7. takılmak. mevcut sıkıcı durumdan kafanızı dağıtıcak hali ruhiyete geçmek. sevgili yanınızda yokken yapıyorsanız bir sonraki gün burnunuzdan gelir.
 8. çeşitli türleri vardır: -insanlarla eğlenmek, (mecazi) -kendisiyle eğlenmek, (mecazi) -parti, doğum günü, bar, club gibi mekanlarda eğlenmek.
 9. akla gelen herşeye spor eki ekleyip sol frame i işgal etmek suretiyle gerçekleştirilebilecek eylem. * *
 10. hoşça vakit geçirmek.
 11. suyunu çıkartmadığın ve birilerine zarar vermediğn sürece iyi bir şeydir.
 12. ölçüsü insandır. şöyle düşünelim her insan aynı eylemlerden hoşluk almaz, ortada bir eğlenme fiili vardır fakat algılaması kişiden kişiye değişir. yani evrensel bir eğlenme biçiminden söz edemeyiz. bunun yanında eğlenmeyi kişinin zevk alması olarak açıklarsak temelleri sağlam objektif bir tanımlama olur yani aslında eğlenmek bir tanımdır fakat eğlenceli şey tanımı yanlıştır.
 13. neşeli, hoşça vakit geçirmek. dünyada ki insan nüfusunu düşündüğümüz de, bununla beraber eğlenmenin çeşiti de bir o kadar artar. çünkü her insan farklı şeylerden hoşlanır. aslında bazen de boş işlerle oyalanmaktır eğlenmek. birey, farklı zamanlarda değişik işlerle uğraşarak hoş vakit geçirmeye çalışır.
 14. Bir teknenin stop ederek veya çok ağır yol ile gideceği yere varması.
 15. boş insanların, piç erkeklerin, tüm kızların yapmayı çok sevdiği, çok gereksiz, utanılması gereken bir eylem. bir de eğlencez demiyorlar mı!
 16. Bazen çok komik olan eylem, içten içe çok gülüyom, çok tuhaf ve eğlenceli, sanki insan üzerinde deney yapmak gibi. Dalga geçsen de anlamıyorlar en iyisi bu.
 17. yaşanılan andan dolayı olumlu hissetme durumu.
 18. http://www.virtualdrummin.../drums-free-drumming.html şu siteyi açıp youtube'dan https://www.youtube.com/watch?v=Eh7WJhhN9SM + benzeri şarkılar açıp kafanıza göre bateri çalmaya çalışmaktır eğlenmek, kolay gelsin. *
 19. (bkz: uludağ sözlük).

senin eglenmek kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap