erkek sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


erkek kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : kadın, dişi, hanım

<< eritmek erken >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te kadın kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 9 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. Arko traş kremi kullanan
 2. (bkz: kadin)
 3. er olan kişi.cinsel organı penistir
 4. (bkz: sozlukte kalite)
 5. vücudunda testosteron mikarı östrojene göre fazla olan,xy kromozom çiftinin etkileri tüm vücudunda kıllanma olarak beliren kainattaki iki cinsten biri.
 6. sosyolojik olarak incelenesi bi seydir erkek olmak. ozellikle bati toplumlarinda, erkek egemenlik son raddededir. gunumuzde, bir cok yonden baskin olan kultur ve medeniyetin 'bati'dan geliyor olmasi da konuyu bu baglama dogru ceker. bati toplumunda, kadin gercekten insandan sayilmamistir tarih boyunca, ki bu durumun etkileri hala daha gorulebilmektedir. insanligin mukemmel hali erkekliktir. kadinlik, kadinsilik, hafife alinan, eglencelik bi seydir en fazla. uzun yuzyillar boyunca devam eden bu duruma gecen yuzyilin basinda etkili ve onemli bir tepki gosterilmistir: feminizm. (bkz: women s suffrage movement) bu hareket politik manada, kadinlara secme ve secilme hakki verlmesi icin ugrasmistir. insan sayilmak, saygi gormek istiyorlardir aslinda. ama feministler aslinda izzetlerini feda etmislerdir, erkeklerden saygi gormek icin. halbuki insan kendisini, kendisine saygi gostermeyen insana hicbir sekilde muhtac hissetmemelidir. ne saygisina, ne de sevgisine. neyse... evet, bu suffrage hareketinin basindan itibaren, kadinlarin erkek gibi giyindiklerini, erkek gibi davrandiklarini, erkeklerin yaptiklari isleri yapabileceklerini soyleyip firsat bulduklarinda yaptiklarini goruyoruz. unisex kiyafet mesela buna guzel bi ornektir. unisex demek, aslinda erkek kiyafeti demektir. hic unisex etek gordunuz mu? ama pantolonlarin yarisi unisex. saygi duyulan kadin, erkeksi kadindir. kadina saygi duyulmaz aslinda, erkekligine saygi duyulur. neyse bi de bunun haricinde, cok feci bi sekilde vahsi kapitalizm tabir ettigimiz medeniyet icadina alet olmustur kadinlar. zevk, eglence, zaruri olmayan ihtiyaclar vesaire.. bunlarin reklamlarina bakin. buyuk cogunlugunda seks objesi olarak kadini bulursunuz. erkek olamadigi, kadin olarak kaldigi noktalarda kadin yine bir meta olarak gorulur, ve insanlik atfedilmez ona. bu bakisin yaraticisi, sahibi ve sorumlusu olarak (bkz: deniyet).
 7. yalniz yaşayabilen insandır.teoride herkes yalnızdır aslında fakat kast edilen karşı cinsten yoksun olmaktır.ortalamada bir kadının ona ilgi duyması,bunu sağlamaya çalışmak,aşk,bağlılık falan bir erkeğin umrunda olmaz,erkek için aslolan sextir. ama yoksa orospuylada bu ihtiyacını karşılayabilir... fakat kadına gelince işler değişir,kadın beğenilmek ister,kıskançlıktan hem cinsleriyle saçsaça başbaşa kavga eder ve erkeksizlik kadına aklını kaybettirebilir... erkeğin farkıda budur zaten,erkek güçlü kadınsa erkeğe muhtaç olandır... bir kadın fizik profösörü olabilir,iq su 190 olabilir ama bir kadın asla erkeksiz yaşayamaz... kadın erkek için yaşar,erkek kendi için yaşar...
 8. kadının herşeyi. koruyucu. sığınılan cins. sperm fabrikası. memeleri kadına göre küçük cinsel organıysa büyük olan. kavga etmenin yakıştığı cins. okkalı tükürmesini becerebilen insan.
 9. xy kromozomlu bünye.
 10. kadin olmayan.* * *
 11. anatomik olarak incelemek gerekirse: -kadından daha geniş omuzları olan, -kadından daha cüsseli olan, -göğüsleri şişkin olmayan, -ince belli olmayan, -geniş kalçalı olmayan, -penis adı verilen cinsel organa sahip xy kromozomlu kişidir. sosyal konum olarak incelemek gerekirse: -birçok toplumda baş tacı edilen, 1.sınıf görülen cinsiyettir. giyim bakımından değerlendirilirlerse: -iskoçya hariç(onlar etek giyerler) pantolon, şort, gömlek, kazak, tişört giyen cinsiyettir. psikolojik açıdan değerlendirilirse: -erkekler hakkında az bilinenler
 12. penis sahibi insan. tabi istisnalar hariç.
 13. (bkz: güzel insan)
 14. kadınlar için erkek= para + kariyer + lüks bir ev + bankamatik + lüks bir araba + arkadaş + sevgili + tamirci + moda tasarımcısı + bankamatik + şöfeeerrr + ajanda + nazik + düşünceli + cem yılmaz'dan daha komik + kinder'den daha sürprizci +bankamatik + yakışıklı + "peki hayatım"...* dır.
 15. "erkekleri anlamak istiyorsanız hamamböceklerini dikkatlice gözlemleyin..bir yöne doğru hızlıca giderken,önlerinde engel olmadığı halde ani bir hareketle başka tarafa doğru koşmaya başlamalarının nedenini anlayabiliyorsanız,erkekleri de anlarsınız.."hikayesinin baş kahramanı..
 16. negatif ayrımcılığa uğramış toplum amelesi. çalışma mecburiyeti olan kişi. kadın erkek eşitliği palavrasının paletleri altında ezilmiş bünye. avantajlı olduğu ender konulardan biri arabada yolculuk yaparken çişi gelirse şişeye işeyebilir, veya arabayı sağa çekip pratik olarak hacetini görebilmesi.**
 17. kızlardan farklı olarak taşıdığı fazlalıktan dolayı dünyanın kendi etrafında döndüğünü zanneden yaratık
 18. erkekler şaraba benzer. geçen yıllar kötülerini eskitir, iyilerini olgunlaştırır. *
 19. (bkz: kadınların ömür törpüsü)
 20. genelde killi olurlar (oluruz)... cesitlere bölünüp o cesitlerden tekrar cesitlere bölünebilirler... kac cesidi vardir bilinmez, en makbul olanlari cesur, dürüst, yakisikli, romantik vb., fakat bunlarin hepsini ayni anda bulmak mümkün degildir... *
 21. insanı zorla feminist yapan cins. kadınlar arasında;sahtekar,oyuncu,sözünde durmaz ve kıskanç olarakta tanınırlar. tabi istisnaları'da vardır.
 22. (bkz: erk) kökünden türediği düşünülen kelime.
 23. (bkz: gereksiz)
 24. (bkz: 21inci parmak)
 25. kıllı, sert, kibarlıktan yoksun canlı çeşidi.

senin erkek kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap