fayda sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


fayda kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : zarar

<< fasıla faydalı >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te zarar kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. Mal veya hizmetlerin ihtiyaçları giderme özelliğidir. Kullanma değeri olan birşeye faydalı, kullanma değeri olmayan bir şeye ise faydasız denilmektedir.
  2. (bkz: yarar)
  3. Kişi veya nesne üzerinde olumlu etki.
  4. tarabya'da butik bir reklam ajansı. kurucu ilyas başsoy'dur.
  5. eskiden; faide
  6. Mevcut durumdan daha iyi hale getirmektir. insan hayatının temeli ve tamamıdır, şöyle ki; Arkadaşlıklar, dostluklar, anne-baba, eş, sevgili, çocuk bütün ilişkiler fayda kavramı üzerine kuruludur. Arkadaş birşeyler paylaştığınız canınızın sıkılmasını engellediği için fayda sağlar. Dost dertli zamanında ayakta durabilmeni, sarsıldığında yıkılmamanı sağladığı için faydalıdır. Anne-baba belki de bilinç altında muhtaç olduğunuzu bildiğiniz ve sizinle gururlanılması hoşunuza gittiği için faydalıdır. Eş insan yapısı gereği tek yaşayamayacağı için faydalıdır. Sevgili iyi vakit geçirmek için faydalıdır. Çocuk dünyaya bir parçanızı bırakabilmeniz, bir aidiyet duygusu hissedebilmeniz için faydalıdır.
  7. tüketilen mal yada hizmetten sağlanan tatmindir.
  8. malın ve ya hizmetin ihtiyacımızı karşılayabilme karakteristiği.
  9. bu dünyadaki faydam : "fayda" fikrinin ne denli yıkıcı-insafsız-faydasız olduğunun altını çizmede umarsızca (faydasız biçimde) ısrar etmem...

senin fayda kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap