gaddar sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


gaddar kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : merhametli, alicenap

<< fuzuli gafil >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te merhametli kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. Acıması olmayan, başkalarına haksızlık eden, merhametsiz, katı yürekli, insafsız davranan, kıyıcı.
 2. erol taş dersek herkes anlar...
 3. tuna tabu adlı arkadaşın şarkısıdır. nette mevcuttur. çok şekerdir. desteklenmelidir. albümü de çıkıyormuş. GADDAR vakit ayrılık vakti hüzünle sevişmiş gözyaşımdan belli değil mi zaman hasret kokuyor sabrım bitiyor bu soğuk anlamsız vedayla kalbime bi sorsan, nasıl da gizliyor acı çekiyor da, sana belli etmiyor içten içe kahroluyorum, bilmesende tükeniyorum, hiç bir anlam veremiyorum gitmelere öyle kolay olmamalı yar. aşk bu aşk oyuncak mı yar bu duyguların bi anlamı var ya taş kalplisin, ya da gaddar.
 4. erkin baba parçası.
 5. (bkz: acimasiz)
 6. nuri alco, sahin k ve tecavüzcü çoşkun filimlerde her halde daha gadda olan yoktur.
 7. bir arap aygırıdır. özüşan yavrusudur. kardeşi namdar gibi kumda başarılı olan atlar vermektedir. zamanında adana'da iyi koşardı.
 8. erkin koray şarkısı ve şarkının yer aldığı albümün adı. 1986 yapımıdır. albümdeki şarkılar: 1-gaddar 2-kervan yürür 3-tamam artık 4-anladın mı 5-razıyım 6-doktor 7-kavak 8-cemilem 9-topik 10-zalim gaddar şarkının sözleri: Önce selam verdin gaddar Sonra yere serdin gaddar Bekle bekle dersin gaddar Çok paramı yersin gaddar Gaddar gaddar zalim gaddar Ha ha ha ha hain gaddar Bana bülbül dersin gaddar Durmadan ötersin gaddar Zaten ben yanmışım gaddar Sana hep kanmışın gaddar Gaddar gaddar zalim gaddar Ha ha ha ha hain gaddar
 9. bazı yurdum insanları bu kelimeyi, kendilerine sıfat olarak yakıştırıp otomobillerinin arka camına yaz(dır)ıyorlar. evet, gaddar olmaya özenen, hatta gaddar olduğunu cümle aleme bildirmeyi ve bu hâl ile övünmeyi normal sayan insanlar var. halimize şükür.
 10. acımasız anlamına gelen sözcük.
 11. Sadece çocukları değil yetişkinleri de eğitmem gerektiğine karar verdikten sonra edindiğim sıfat. Çocukları eğitmek kolay doğrusunu ısrarla gösterip anlatırsan anlayıp düzeliyorlar ama yetişkinler bunu fark edemiyor iyi niyeti ve sabrı acizlik olarak görüyorlar onları eğitmek için gaddar olmalısın en doğrusu bu, En doğrusu bu dediğim içinde gaddar çocuklar yetiştiriyorum artık özgürlüklerine hareketleri karışmaya çalışanlara karşı gaddar çocuklar; ve ne yalan söyleyeyim mutluyum gaddar ve mutlu tavsiye ederim.

senin gaddar kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap