genc sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


genc kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : yaşlı, ihtiyar

<< gelmek gençlik >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te yaşlı kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. bir seslenme sözcüğü. "selam genç" gibi. ayrıca (bkz: gençler eğleniyor muyuz) (bkz: selam gençlik)
 2. sınıfımızın gaz fren şanzıman modundaki elemanın dayı ve hocam felsefesinden kurtulup insanlara seslendiği sözcük
 3. farsçada hazine anlamına gelir.
 4. yaklaşık olarak 10'lu yaşların sonlarından 20'li yaşların sonlarına kadar olan bireyleri tanımlamakta kullanılan kelime.
 5. genç, bir tür; her boka heyecan yapan insan çeşididir.
 6. bir an önce fikrini ifade edebilme dersi verilmesi gereken güruhun genel adı. öğretmenler sözüm size; bu gençlere derslerde ezber yaptırmaktan vazgeçin. kitap okumalarını öğütleyin. mümkün mertebe sınıfın karşısına çıkartıp hayatlarından kesitler sunmalarını sağlayın. tahtada sadece dersle alakalı sunum yaparak da bir yere gelemez insan. önce hayatta zevk aldığı şeyleri anlatmasını sağlayın. bir insanın bir topluluk karşısında fikrini rahatlıkla savunabilmesi, düşüncelerini sistematik bir biçimde açıklayabilmesi için bahsettiği şeyden haberdar olması gerekir. bahsettiği şeyden haberdar olmasının yanında bir de zevk alıyorsa ne ala. bakın görün o zaman pısırık nesiller yetişiyor mu. bakın görün o zaman bir gram bilgi sahibi olmadan sözlüklerde saçma sapan fikirlerini kusuyorlar mı. madem ki yeni nesil sizlere emanet. madem ki bu ülkenin aydınlık geleceği onlar. neden sürekli söndürme çabasındasınız bu gençleri..?
 7. Bingölün bir ilçesi.
 8. (bkz: dev-genç)
 9. ordu merkezli bir otobüs firması.
 10. farsça "hazine" demek.
 11. tevfik fikret'in muhteşem dizelerini unutmamaları gereken, yetişkinliğe son sürat koşan insanlar. --spoiler-- "Yarınlar senin" dedim, beni alkışladın; hayır, Bir şey senin değil, sana yarın emanettir; Her şey emanettir sana, ey genç, unutma: Senden de hesap sorar, yakınır gelecek. Yükselmeli, dokunmalı alnın göklere; Doymaz insan denilen kuş yükselmelere... Uğraş, didin, düşün, ara, bul, koş, atıl, bağır; Durmak zamanı geçti, çalışmak zamanıdır! --spoiler--
 12. ALAADDiN ARDIÇDiBi BALGÖZE BAYIRLI BiNEKLi BULGURLUK BÜYÜKÇAĞ ÇAMLIYURT ÇANAKÇI ÇAYBAŞI ÇEViRME ÇOBANÇEŞMESi DEDEBAĞI DEREKÖY DiKPINAR DiLEKTAŞI DiREKLi DOĞANCA DOĞANEVLER DOĞANLI DÖŞEKKAYA ELMAGÜNÜ ERiCEK ESKiBAĞ GERÇEKLi GEYiKDERE GÖNÜLAÇAN GÖZERTEPE GÖZÜTOK GÜNKONDU GÜZELDERE HARMANCIK KARCI KAVAKLI KEKLiKDERE KEPÇELi KOÇSIRTI MEŞADALI MOLLAiBRAHiM PINARALTI SAĞGÖZE SARIBUDAK SARISAMAN SARMAKAYA SIRMALIOYA SOĞUKPINAR SÜREKLi ŞEHiTKÖY ŞEHiTTEPE TARLABAŞI ÜÇGÜL YAĞIZCA YATANSÖĞÜT YAYDERE YAYLA YAZILI YAZKONAĞI YELKAYA YENiSU YENiYAZI YiĞiTBAŞI YOLAÇTI adlı köylere sahip bir bingöl ilçesi.
 13. eski adı darahani olan bingöl ilçesi. http://www.genc.bel.tr/
 14. geleceğin teminatı olarak görülen fakat şu zamanda görülmek istenmeyen insan modeli.
 15. yaşı 15 ve 30 arası hayata tutunmaya başlanıldığı dönemdir.
 16. hayallerle, geleceğe yönelik planlarla yaşayan insan grubu. olgunlaştıkça hayallerin peşinde koşmayı bırakıp gerçekleri yaşarlar. yaşlanıp da hala genç olanlar da var.
 17. ikiye ayrılır: yaşlanacak olanlar ve büyüyecek olanlar.
 18. bu kadar entry girildiğini görünce acaba başına bişey mi geldi dediğim hede. bingöl genç i de unutmamak lazım hani
 19. ilçeye bağlı beldeler: -çaytepe -servi
 20. (bkz: 17 eylül 2011 bingöl pkk saldırısı)
 21. içinde bulunduğum, insanın ömründe yaşayacağı çocukluk,gençlik, yaşlık evrelerinden biridir. tek iyi tarafı enerjinizin çabuk fullenmesi. onun dışında bütün gençlik test kitaplarıyla birlikte geçer. ara sıra kızlarla uğraşırsın ki yüzde 90 triplidir.bu da böyle bir evredir.
 22. geçen yaz interrail bileti almaya gittiğimde bir kaç ayla %25 indirimi kaçırdığımda artık olmadığım şey. not: gençlikk indirimi için 26 yaş sınırı var interrail biletinde
 23. Ete kemiğe bürünmüş can sıkıntısı. Sürekli gelecekle kandırılan, yaşamak kisvesi altında yaşıyor oldukları anları katleden, fakat gelecek geldiğinde zaten çoktan ortadan kaybolmuş olacak mazoşist insan tipi.
 24. Genç yürekler her zaman gerçeğe daha yakındır.
 25. Genç iken başkadır hisler ve duygular; bir de yerinde dursalar..

senin genc kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap