havas sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


havas kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : avam

<< hatırlamak haya >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te avam kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 6 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. türkiyenin ilk yer hizmetleri şirketi. (bkz: ciner gurubu) (bkz: tav)
 2. tdk'ya göre; Kendilerini halktan ayrı ve üstün sayan, kendilerinde bir çeşit ayrıcalık gören kimseler, avam karşıtı. sanki bu bu.. evet..
 3. ankara'daki yeri, atatürk kültür merkezi'nin karşısındadır. şu an için ankara-esenboğa arası taşıma ücreti 9,5 ytl'dir.
 4. http://www.havas.com.tr
 5. (bkz: elit) bu kelime artık türkçe'de kullanılmıyor. osmanlı döneminde kesin çizgilerle birbirinden ayrılan statükonun kaymak kesimine havas denilirdi.
 6. 5-6 ayda fiyatlarını artırarak insanları çileden çıkaran şirket.
 7. ankara da sehir merkezlerinden esenboga ya 03.30 21.30 arası her yarım saatte bir servileri bulunanan tasıma şirketi.
 8. yine tdk'ya göre; nitelikler, özellikler. duyumlar, duygular demekmiş.
 9. taksim - havalimanı arası 30 dk. da bir seferi bulunan ve kişi başı 9.00 ytl ücret alan havayolları yer hizmetleri firması.
 10. tav ile beraber türkiyenin havalimanlarının kalitesini arttırmış şirkettir.
 11. eskiden kullanılan kelime, zıt anlamlısı "avam" dır.
 12. ankara otobüs terminalinde ismi sıkça zikredilen yer. 'havasa giden var mı abi, hava hava havas...' gibi.
 13. kazık ulaşımın tek adresi havas..
 14. dalaman havalimanı-marmaris arasındaki 1,5 saatlik yol için 23 ytl alan kan emici...
 15. havaalanları ulaşımı için alternatif ulaşım sağlayan şirket. belediye otobüsü fiyatını beklemek pek doğru değildir, çünkü verdiği hizmet belediye otobüsü hizmeti değildir, özellikle istanbul'da havaalanı için bir çok ulaşım alternatifleri (iett, metro, taksi, acenta transferleri, otel transferleri)arasında şehrin merkezlerinde birine ulaşaması gereken-veya tam tersi- kişi için en mantıklı tercihtir.
 16. bir çeşit islami büyücülük. (bkz: havas ilmi)
 17. 10 liraya esenboğa hava limanından ulus'a götüren şirket.
 18. 15 ytl ye kozyatagından(aslında yeni sahradan, efsane puma mağazasının karsısından) yesilkoye götüren otobus.donuste kozyatagına servis yoktur.aynı yoldan nonstop gelen iett aracı(kadıköy-ataturk havaalanı/96k olması gerek) 3 bilete ayni yere getirir.gereksizdir, pahalıdır.
 19. (bkz: has) (bkz: hassiktir)
 20. kaymak tabaka, burjuva sınıfı, elit kesim anlamlarına gelen osmanlıca kelime.
 21. metafiziksel olaylarla ilgilenen dini bilim. (bkz: arif pamuk)
 22. dünya üzerinde, gerçek anlamdaki haber ajanslarının ilki, ticarî amaçla kurulan ajanstir. kurucusu charles-louis havas (1783-1858).
 23. hava kelimesinin çoğul hali.
 24. havas ilmine sahip kişileri tanımlayan kelime. kelime anlamı sıradan olmayan basit olmayan demektir. havasların çeşitleri vardır. bunlardan en önemlisi olan sıfat havaslarını diğer insanlardan ayıran bazı fiziksel özellikler var bildiğim kadarı ile. ayak parmaklarının üstünde duramazlar kesinlikle. vücut sıcaklıkları hep anormaldir. ya aşırı soğuk ya aşırı sıcak insanlardır. işitme ve koku alma yetileri oldukça gelişmiştir. bazı hayvanlar ile anlaşabilirler. standart bir insana lazım olan temel ihtiyaçların bazılarına ya daha fazla ihtiyaç duyarlar ya daha az ihtiyaç duyarlar. bakışları ve gözleri oldukça ilginç insanlardır. ekseriyetle siyah gözlü ve derin bakarlar. boyları ne kadar uzun veya ne kadar kısa olursa olsun omuzları her zaman vücut standartlarına göre daha geniştir. bu sayılan özelliklerin çoğu birer efsanedir doğruluğu veya yanlışlığı kanıtlanmış değildir.
 25. ''boşuna heveslenme'' derler ya, işte oradaki heves, heves değil. havas aslında. galat-ı meşhur olmuş biraz. yıllardır öyle kullanılıyor. ama asıl anlamı ''boşuna kendini yükseklerde görme'' gibi bir şeylerdir.

senin havas kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap