hurriyet sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


hurriyet kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : esaret, tutsaklık

<< hür hususi >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te esaret kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. bagimsizlik, özgürlük
  2. http://www.hurriyet.com.tr/
  3. hafta sonu adli gereksiz eki carsamba gunleri vererek bizi dehsete ugratan matbaa urunu
  4. adına cinayetler işlenen şey.. herkesin gazete die düşünmüş olması ilginç
  5. logosunun altında değil, türkiye bayrağının altında hala turkiye turklerindir yazıyor. fakat niye yazdığını hala anlayabilmiş değilim.
  6. son gunlerde verdigi "almanca bilen papagan", "kopan cinsel organi 100 km tasidi" (tasiyan bir kopek organ sahibi bir adam, kopmus cinsel organa bakarak sahibini teshis etme gibi ayrintilar da mevcut) gibi ultra dandik haberleri şişirerek vermesiyle feshupanallah dedirten gazete..
  7. insanlara gercekten olanlari degilde duymak istediklerini ya da duymalari gerekenleri veren bir gazete. bazen bir sayfa haberin tek faydasi sobaya atilinca isitmasi olur... korkunc insan ertugrul ozkok un bunda payi buyuk. ozellikle daha o dun olmus bir olayi ilk defa mansetten veriyorken, sanki daha once vermiscesine alakasiz bir topic atmasiyla me$urdur... insanda dun biseymi kacirdim acaba hissi uyandirir...
  8. (bkz: serdar turgut)
  9. bir kadın ismi.hoş bir kadının ismi.
  10. savaş şakşakçısı gazete, kardak krizi sırasında en çok yaygarayı çıkaran gazete olduğu gibi, azerbaycan-iran gerilimi üzerine dünkü sayısında "tahrana nota" manşetini atmış, savaş çığırtkanlığı yapmıştır.

senin hurriyet kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap