illegal sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


illegal kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : legal

<< ilkel iltifat >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te legal kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. yaparken tatlı sonucu acı işler...
 2. sınırları koyulmuş kanunlar ile belirlenen yasaklanmış eylemlerdir. mesela haşhaş yetiştirmek devlet tekelindedir miktarını ve yetiştiricisini devlet belirler ve denetler bu legal iken ben yetiştirirsem illegal olur.
 3. (bkz: gayrimeşru) dan farklı olarak yukarıda arkadaşların dediği gibi illegal sadece kanunlarla yasaklanmış eylemler olup, gayrimeşru ise toplum tarafından benimsenmemiş kabulgörmemiş eylemlerdir.
 4. (bkz: gayrimesru)** ing. kanun disi.
 5. üçüncü nesil bir çaylak. *
 6. fuat ın her ayın elemanı albümününün 5. sarkısı.. sarkıda ceza ve ayben de vardır. zamanında baya bi dinlemiştim.
 7. yasal olmayan anlamına gelen sözcüktür.
 8. fuat ergin 'in bu şarkısında ceza ve kız kadeşi mc ayben de söylemişlerdir.
 9. sınırları belli olan alandaki hakim görüşe ve bu görüşün oluşturageldiği yazılı ve sözlü kurallar bütününe aykırı durus ve tavırların genel adıdır. uluslararası anlamda tam karşılığı yoktur. arabistanda legal olan ingilterede illegal olabildiği gibi, japonyada illegal olan türkiyede legal olabilmektedir.
 10. yapılması suç olmasıyla beraber zevkli olan eylemler
 11. shakira'nın klibinde interracial olayına girdiği şarkısı.
 12. illegalite tercih meselesi değildir.zorunluluktur. mahir çayan
 13. carlos santana'nın shakira düetiyle ortaya çıkardığı süper şarkı. you don't even know the words of meaning sorry you said you will love me until you die and as far as i know you're still alive baby, you don't even know the words of meaning sorry i'm starting to believe it should be illegal to deceive a woman's heart.
 14. "yasal olmayan" kelimesinin suyu çıkmış gibi kullanılan, nerden geldiği belli olmayan bir başka kelime.
 15. legal olmayan her şeye kullanılan kelimedir.
 16. apocalypse now filmine bomba gibi bir tanım yapmış yazar. çok güldüm, ne alıp veremediği var onu da anlamış değilim.* ama aldanmayın siz ona, film iyidir.
 17. gece yolculuğunda radyoda denk gelindiğinde dinlenebilecek süper bir shakira şarkıdır. 'You don't even know the meaning of the words I'm sorry, I'm starting to believe it should be illegal to deceive a woman's heart' kısmı en can alıcı bölümdür. Who would have thought that you could hurt me the way you've done it? So deliberate, so determined Since you have been gone I bite my nails for days and hours and question my own questions on and on So tell me now, tell me now Why you're so far away When I'm still so close You don't even know the meaning of the words I'm sorry You said you would love me until you die And as far as I know you're still alive Baby You don't even know the meaning of the words I'm sorry I'm starting to believe it should be illegal to deceive a woman's heart I tried so hard to be attentive To all you wanted, always supportive, always patient What did I do wrong? I'm wondering for days and hours it's clear, it isn't here, where you belong Anyhow, anyhow I wish you both all the best I hope you get along But you don't even know the meaning of the words I'm sorry You said you would love me until you die And as far as I know you're still alive Baby But you don't even know the meaning of the words I'm sorry I'm starting to believe it should be illegal to deceive a woman's heart You don't even know the meaning of the words I'm sorry You said you would love me until you die As far as I know you're still alive Baby You don't even know the meaning of the words I'm sorry I'm starting to believe it should be illegal to deceive awoman's heart Open heart, open heart, it should be illegal to deceive a woman's heart, Open heart, open heart, it should be illegal to deceive a woman's heart.
 18. shakira en guzel sarkılarından bırı, santananın da olaya dahıl olması tabiki sarkının en buyuk artısı.
 19. fuatın ceza ve ayben ile söylediği eğlenceli bir şarkı. --spoiler-- Kase görüp azmam saliselik business. Ağaçlardan kopmam geliR geçer christmıs Gel kaşar varlığın kasar. Dolaşır ak günün ak sidiğiyle gargara yapar --spoiler-- (bkz: vesaire vesaire)
 20. gecenin bu saati verdiği yanıltıcı link dolayısı ile oldukça kulaklarını çınlattığım varlık(?)
 21. (#9139519) yazdığı şu şiirle gülme krizine sokmuş yazardır.
 22. türkiye'de başarılı olmak için gerekli yaşam tarzı.
 23. legal olmayan. yasa dışı.
 24. Ondan çok şey öğrendiğim yazar. insan olmanın, insan kalmanın sırrını, kalbimin anahtarını neden ve nereye sakladığımı, bir cümlenin insanı nerelere götürebileceğini...Doğru zamanda doğru kişi ile karşılaşmanın insan hayatını nasıl etkileyebileceğinin kanıtıdır benim için.Hayatımdaki en özel ve özenle saklanan yerlerden birine sahiptir.
 25. ''ilk durakta inen yolcular gibi Yabancıyız senle yan yana''

senin illegal kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap