indirim sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


indirim kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : zam

<< indir indirme >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te zam kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 7 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. türk esnafının etiketin üstüne malın fiyatının önce iki katını yazıp sonra üzerine çarpı atarak yarı miktarını yazdıkları ve bizim bunu bilmemize rağmen yinede ucuza alıyoruz duygusu ile kendimizi tatmin çabasında olduğumuz şey.
 2. satıcıların müşteri çekmek için yaptıkları aslında sadece vitrindeki yazıdan ibaret olan ibare.
 3. (bkz: bayanlarin vazgecemeyecekleri)
 4. ingilizcesi discount olan kelime
 5. öncesinin bindirimli satışların oluşturduğu faliyet.
 6. Dream tv de Selin Toktay'ın sunuculugunu yaptıgı moda programda in-dream seklinde gördüğüm o anda yüzümde müstehzi bir ifadenin peyda olmasına sebep olan sözcük.
 7. muhtemelen begendiginiz urun indirime girmemiştir!örnek bi geyik için: -iyi gunler! bu tişörtün etiketinde 70 ytl yazıyor yarısını mı ödeyecegim? *hımmss haaaa şeyyyy..maalesef bu indirime girmemiş -ama vitrinde (8 derece miyopların görecegi şekilde) %50 yazıyo...? *hıı onlar karsı reyonumuzdaki urunlerimizde gecerli! -karsı tarafa bakılır.neyse sonra bakarım(tabi suan için bakacak bişi yokken,sonrasını düsünün artık) -hadi iyi günler...!
 8. bindirimden sonra düşen normal fiyat.
 9. iskonto.
 10. zıttı için; (bkz: kaldırım)
 11. günümüzde, boşaltıyoruz, kapatıyoruz, bitiriyoruz mottolarıyla birlikte mağaza camlarını süsleyen ucuzluk bildirgesi.
 12. Önce fiyatı artırıp daha sonra indirim yapılır.Genelde de sezon sonuna denk getirilir,maksat stok boşaltmaktır.Çünkü bir sonraki sezon yeni ürünler gelcek,moda o yıl belki de daha farklı olacak ve satıcı zor durumda kalacaktır.Bundan kurtulmak için aklı sıra cinlik yapmaktadır.
 13. artık her mağazadan kıllanmama sebep olan duyuru keza hangi mağazaya baksam yılın 365 günü indirim yazısını görüyorum.
 14. nedense insanda kazıklanmakta olduğu hissi uyandıran alışveriş tuzağıdır.
 15. matrah üstünden yapılan iskonto. iskonto kdv'li tutar üzerinden yapılmaz zati. saçma bir tanım oldu ama olsun be.
 16. insana mutlaka olmayan parasini harcatan soz. her seferinde oyuna getirir ve mutlaka almayacaginiz seyleri alirsiniz, pisman olursunuz ama yine bir sonraki indirimde kendinizi birseyler alirken bulursunuz.
 17. fırtına öncesi sessizlik ya da girdirim sonrası yüzsüzlük...
 18. en kötüsü de yapılan alışverişten sonra satıcı olarak yaptığın indirimi alıcının fark etmemesidir. bizzat yaşadım biliyorum. müşteri bir ürün almadan önce fiyatını sordu ama pazarlık yapmadı. 8 liralık bir üründü. on lira uzattı üç lira verdim para üstü olarak. beklediğim şey -aa indirim mi yaptın? gibi bir tepkiydi belki de. ama karşılaştığım şey çok acıydı, müşteri aldığı üç liranın iki lira olduğu bilinciyle elindeki paraya bakmadan cüzdana atıvermişti. gerçekten içim burkulmuştu.
 19. (bkz: limango) (bkz: kampanya) (bkz: marka)
 20. http://indirimcity.com
 21. şimdi indirim mantığında şu detay var, onun ayırdında olmak lazım: kesinlikle, vitrinleri: "yüzde seksen indirim yaptık" "3 alıyosun 2 ödüyosun" "taşınıyoz o yüzden zararına veriyoz" "ahan da kafayı yedik üste para veriyoz" gibi uyarılarla şenlenen ve metrekaresine 38 hanfendinin düştüğü kalabalık dükkanlardan istediğiniz sonucu elde edeceğinizi sanmayın. o tarz yerlerde genellikle hiç kimsenin beğenmediği, kalıplarında sorun bulunan, defolu ürün olma yolunda çığır açan ve aslında fiyatında herhangi bir indirim yapılmamış ürünler bulunmaktadır. herkes ürünlere bakar bakar, "bu ne lan" der çıkar. zaten mekanın kalabalık olmasının sebebi odur. "bu ne lan" hipnozunun etkisindeki kişi uzun bir süre ayrılamaz mağazadan. yenilgiyi kabullenemez. asıl indirim tenha dükkanlardadır. bir ürünün son numunesi kalmıştır elde. o indirimli satılır. herhangi bir ayakkabı mağazası, yeni piyasaya atılan bir markanın ürünlerini getirtmiştir. gider bakarsınız gayet hoş, daha pahalılanmadan alırsınız. bunun yanında; değiştirilmesi lazım gelen ancak unutulan fiyat etiketleri, ürünün sağlayıcısıyla yaşanan iletişim kopukluğu, dikkat çekmeyen mağazalardaki keşfedilmemiş cevherler gibi nice faktör, esas "indirim" dediğimiz olguyu meydana getirirler. onun dışında, tüketmeye gönlünü adamış ve özellikle dış görünümü dışında hiçbir boka önem vermeyen boş insanlar sürüsü ülkede bu yoğunlukta oldukça, ortalama iq seviyesine sahip hiçbir satıcı indirim yapmaz. boşa ümitlenmeyin. sevgiler. saygılar.
 22. indirmeden s.kemeyen firmaların faaliyeti. indirimi bizden alması sizden derler utanmadan.
 23. işte budur: http://www.zevkli-forum.c...259b40ed71a94097e&amp ; Edit: indirim kelimesinin karşıtı için (bkz: bindirim)
 24. kupon mupon var. http://www.merkezyum.com
 25. indirim dendi mi ; çevrendekilerle beraberinde getirdikleri poşet hırdavat hoo . Eskiyi götür yeniyi götür kampanyaları bizim orda rezalet .

senin indirim kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap