iyi sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


iyi kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : kötü, bed, berbat, fena, habis

<< itmek iyileşmek >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te kötü kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 9 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. bunyesinde hayir unsuru barindiran. (bkz: her iste bir hayir vardir)
  2. ilkokulum yıllarında, karnelerde yer alan bir ölçü birimi.ne de kıl bir yargıdır: iyi!gerçi orta daha da aşşaalık bi nottu ama...
  3. ilkokul karnelerinde 4'e tekabül eder. (bkz: pekiyi)
  4. tek kelime şeklinde "iyi" diye cevap verilen her hangi bir soru, karşı tarafın size yeniden soru sorma ya da her hangi şekilde yaklaşma şansını azaltacaktır. inceleyelim:- naber abi?- iyi. (işim gücüm var, bişey söyleyeceksen hemen söyle ya da sus)- bu nası olmuş?- iyi (olmamış işte sen de görüyosun)
  5. (bkz: iyiymiş)
  6. platon'un en yüksek ve erişilmesi ululanan ideası. platon dünyasında insanın amacı iyi ideasına ulaşmaktır..
  7. mor ve ötesinin gül kendine albümünde bonus adı altında mevcut olan, burak güvenin söyledigi, serkan hökenekin evinde kaydedildigi rivayet edilen gayet hos parca..
  8. bir kavga veya tartışma esnasında karşı tarafın söylediği binlerce söze karşı söylendiğinde sinir bozan mini mini kelime. örnek:-ben sana dedim di mi o kadar çok interneti kullanma, fatura girecek bi tarafımıza diye. nasıl ödiycez şimdi kol gibi faturayı. zaten çalışmıyosun etmiyosun. bütün masrafları ben karşılıyorum. yiyecek içecek desen ben alıyorum, e temizlik masrafları, elektrik, su faturaları da bende. daha da ödenecek bi ton hede var. hiç anlamıyosun halden. hiç sormuyosun bu kadın nasıl yetişiyo herşeye diye. sadece harcamayı, kullanmayı biliyosun. vır vır vır... zır zır zır... bik bik bik... dır dır dır...-iyi-hmmmppppfffssss!!!!
  9. değer yargısı
  10. yunanca si : kalo

senin iyi kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap