kapat sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


kapat kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri :

<< kapanış kar >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. kapatmaktan emir. sozluk dahilinde bir kisim menu bu emri taniyor.
  2. işletim sistemlerindeki pencereleri kapatmaya yarayan x işaretli düğmecik.(bkz: ekranı kapla yerine kapata basmak)
  3. ayıplı şey.(bkz: kapatmak)lafı kapat, başını kapat, sözlüğü kapat...
  4. insanın söylerken beynine emreder gibi görünüp aslında yalvardığı uyku öncesi kelime, ki şöyle devam eder ya da şunları kasteder: ",günün hesabını günün sonunda ki huzur dolabilsin gece ve rüyalar"
  5. yazar hakkinda ve ben pencerelerinde bulunan bir butondu, artik yok. gereksiz oldugu düsünülmüs herhalde ama ben bayagi kullaniyordum yahu. tarayicinin kapatma fonksiyonlarina mahkum olduk iyi mi?
  6. eksikliği, pek çok yazarı mallar listesine eklememe sebep oluyor. alışkanlık böyle bir şey.
  7. genelde gereksiz bir buton.
  8. yokluğu sürüyle mal yaratan buton. gittiğinden beri bir çok yazarı mallar listesine eklemek, sonra her seferinde kontrol merkezinden mallar sürüsünü açıp bu yazarları silmek gibi ekstra bir iş getirdi.
  9. (bkz: kapat lan kapat)
  10. kapat, ben senin hazetmediğin lisedeki kimya öğretmenin,kaytardığın müzik hocan,yüz bulamadığın bedencin,nefes aldığın kantincinim.kapat,ben senin sıradaki şarkın,sırası gelmemiş anlamın,sıkıldığın hayat gailenim.kapat,açamadığın sayfaların,kurtulamadığın tayfaların,vazgeçemediğin saçmalarınım.kapat,yorulduğun şiddetin,özlediğin şefkatin,kabul etmediğin minnetinim.kapat,yarım kalmış cümlelerin,tamamlamak istemediğin majörlerin,teli bozuk enstürmanın,bedeniyim.kapat,köpeklenmiş cümlelerin,kafiyesiz şiirlerin,isabetsiz hedeflerin,hedefsiziyimkapat,nefes alışlarımın,nefes verişlerimin,haaaah.........kapat!

senin kapat kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap