kar sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


kar kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : zarar, cereme

<< kapat kara >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te zarar kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. orhan pamuk'un bir romanı.
 2. işyerinin kazancı olarak da tanımlayabiliriz.
 3. (bkz: karı izlemek)*
 4. kar kristalleri 6 köşelidir. kristallerin şekli birbirinden farklıdır.
 5. şu an dışarıda yağan ve yerlerdeki beyaz renkli örtüye verilen isim
 6. ankara'yı daha da güzelleştiren yağış çeşidi.
 7. yazdığı tiyatro senaryosunun bursa 'da birinci seçilmesinden sonra bi tarafları kalkan edebiyat hocamızla bir öğrencinin diyalogunu hatırlatan yağıç biçimi.. öğrencinin biri : hocam kar yağıyor ömer seviş (Hoca): dua et de karyola yağmıyor!! öğrencinin biri : ha ha ha hocam çok komiksiniz!! ömer seviş (Hoca): herhalde karşında bir komedi yazarı var!
 8. bir sirketin üretimden yada verdigi hizmetten almış olduğu paydan, maaliyetinin dusurulmesinden sonra elde edilen paya verilen addır.
 9. fransa'da her yıl 'en iyi yabancı roman'a verilen le prix medicis etranger ödülüne layık görülen orhan pamuk romanı.
 10. maliyet fiyatıyla satış fiyatı arasındaki fark.
 11. kış mevsiminin biricik müjdecisi olup, okulların tatil edilmesine sebep olan (tam final haftasın da okulun tatil, bizim perişan olmamızı sağlayan)ama insan da farklı duygular uyandıran ,huzur veren tabiat harikası...
 12. ticarette, maliyet fiyatıyla satış fiyatı arasındaki farkin negatif olmasi durumu.
 13. iclal aydın'ın güzel bir şiiridir. Kar Karlı bir akşamdı ankara'da; Son kez elele yürümüştük, Bitmesin istediğimiz yola. Kısacık beraberliğimizin bütün anılarını sığdırmıştık. Yazarsın bana demiştin. Bende yazarım sana sık sık. Ağlıyordum.... Sen görmeyesin diye kaldırmıyordum başımı. Elimi daha sıkı tuttun, Anlıyordun.... Bu ayrılığa dayanmıyordu kalbim, Öğrettiğim çiçek adlarını unutma dedin, Kelebekleri kitap arasında kurutma, Sık sık fotoğraf çektir, yolla bana, Kitaplarım sana emanet, incitme kimseyi, kin büyütme kalbinde... Beni bekle... Yol bitti, gidiyordun artık; Sokakta gördüklerimi, filmlerdeki aktörleri sen sandım bir süre, Kin büyütmedim kalbimde söz vermiştim sana diye, Kitaplarını okudum, kelebeklerine dokunmadım, Öğrendiğim çiçek adlarına yenilerini ekledim, En çok fesleğeni, çoban heybesini, akşam sefasını sevdim. Seni beklerken çok şey öğrendim, Yolunu gözlediğim, sevdiğim ilk adam... Nasıl olsa bulacaktır diye, her görüşümde aynı sesle seslendim Uçak, babama selam söyle! Beni kötü rüyalardan uyandıran sevdiğim ilk adam... Bir bilsen seni nasıl özledim... Kar yağıyor şimdi, otuz yaşım bitti, Kitapların bende, kelebekler gibi kar taneleri, Kendi yolumda yürürken hiç unutmadım o cümleyi; Selamını aldım babacığım, Kin büyütmedim kalbimde.... Küçük kızının gözleri hala senin çiçeklerinde. Uçak, babama selam söyle! Uçak, babama selam söyle!
 14. ahmet kayanın 'dışarıda kar yağıyor, benim içime yağmur. ağlama iki gözüm, biraz daha dur.' dizelerini anımsatan oluşumdur.
 15. kayseri'ye bir türlü yağmak bilmeyen...
 16. orhan pamuk'un romanı olanı, nobel'in neden orhan pamuk'a verildiğinin cevabıdır. bu kadar mı gerçekçi anlatılır olaylar? insan bırakmak istemiyor. tekrar tekrar okumak istiyor. okurken kar yağsın istiyor.
 17. okulları tatil etmeye yarayan. doğa ananın çocuklara sunduğu doğal oyuncak.
 18. bir ticari isletmenin surdurulebilirligi acisindan en onemli kalemdir. kar uretemeyen ticari bir isletmenin varligi sorgulanmalidir.
 19. eklendiği kimi isim nitelikli sözcüklere sıfat özelliği kazandıran ek. Ör: günahkar.
 20. elazığ'ı beyaza bürüyen doğa olayı.***
 21. Karın yağdığını görünce Kar tutan toprağı anlayacaksın Toprakta bir karış karı görünce Kar içinde yanan karı anlayacaksın Allah kar gibi gökten yağınca Karlar sıcak sıcak saçlarına değince Başını önüne eğince Benim bu şiirimi anlayacaksın Bu adam o adam gelip gider Senin ellerinde rüyam gelip geçer Her affın içinde bir intikam gelir gider Bu şiirimi anlayınca beni anlayacaksın Ben bu şiiri yazdım aşık çeşidi Öyle kar yağdı ki elim üşüdü Ruhum seni düşününce ışıdı Her şeyi beni anlayınca anlayacaksın *
 22. gece uyumadan önce okunmaması gereken orhan pamuk kitabı. elinizden bırakamaz sabahlarsınız.
 23. küresel ısınmayı bizzat müşahede ettiğimiz şu günlerde özlemini çektiğimiz bir yağış çeşidi.
 24. yagısını izlerken yer çekimine yenik düşen salyalarıma hakim olmakta zorlandıgımı hatırlıyorum sadece. beni izmirli olmaya isyan ettiren tek şey. busenede içimde patlayacagı kesin gibi duran doga olayı.
 25. rusya'ya dün -03.02.2007- sarı-turuncu yağan şey *

senin kar kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap