kavga etmek sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


kavga etmek kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : geçinmek

<< katışık kavuşma >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te geçinmek kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. anlaşmazlık sonucu karşılıklı sinirlerin gerilmesi ve bunun akabinde kendini tutamayan şahısların bu sinirlerini şiddete dönüştürmesi eylemi..taraflardan biri hastanelik olmadıkça ya da araya başka insanlar girmedikçe sonlanmayan eylem..
 2. akıldan yoksun insanların,akıl yoksunluğunu bedensel kuvvetiyle kapamaya çalıştığı davranış biçimi.
 3. çarpışmak manasına da gelmektedir.
 4. bazen anlamsız bir şekilde haz veren aktivite * (bkz: dövüşmek)
 5. fazla enerjiyi bünyeden uzaklaştırmaya yarayan, bazen gerçekten ihtiyaç duyulan aktivite.. *
 6. konuşmayı beceremeyen insanların yaptığı şey.
 7. tartışmayı bilmeyen insanların nihayetinde düştükleri durum . (bkz: insanlar konuşa konuşa hayvanlar koklaşa koklaşa anlaşır) *
 8. insana yakışmayan ayıp bir şey...
 9. tartışma sırasında taraflardan birinin kaçıp da dğerini sinirlendirdikten sonrakien korkunç an..
 10. erkeklerin yaşamsı geren olay şiddet her zaman olmasada bazen kesinlikle gereklidir yolda manitanızla yürürken manitanıza laf atan kişiyi kemiklerini kırana kadar dövmek gibi mesela kesinlikle insana yakışmayan birşey değildir kesinlikle akıl yoksunu insanların işi değildir bu tür hitamlar kavga etmekten korkan zatların çamurlarıdır.
 11. bazen bir taraf durup dururken "kaşınır". sizi o kadar zorlar ki sinirden eliniz ayağınız titrer. üstelik gücünüzün ona yeteceğini bilirsiniz. o da bilir sizin daha kuvvetli olduğunuzu. ama saldırmayacağınızı da bilir. o sebepten sataşır size. işte o noktada adamı dövmemeniz, kafasını kırmamanız erdemdir. sinirinizi en fazla 30 saniyede boşaltabilirsiniz. ama yapmamanızdır sizi adam kılan. kolay yolu seçmek değildir doğru olan. orada ona vurmanız halinde bir alışkanlık kazanırsınız. kavga etme alışkanlığı. gücünüzün yettiği herkesi dövebilirsiniz. yetmediği zaman dayak yersiniz. işte bundan dolayı bir kısırdöngü başlar. belli periyotlarda ya dayak yersiniz, ya dayak atarsınız. kendi kaleminizde insanlardan saygı görür, kaliteli insanlar tarafından ayıplanırsınız. işte burada alt seviyelere düşüşünüz başlar ve engel olamazsınız. o yüzden en mantıklısıdır yumruklarınızı kullanmamak.
 12. hırıltı,hırgür,dalaş etmek...
 13. kendini savunma çerçevesi dahilinde olduğu zaman normal olan olaydır, aksi takdirde mallık ve küçük düşmekten başka bir şey değildir. insanın neyine laf atılırsa atılsın "kötü söz sahibinindir." denip, gitmesi gerekir. ama eğer yanınızda anneniz, bacınız, sevgiliniz vs. varsa ve bu küfür onların duyabileceği bir şekilde söylenmişse, karşıdakinin ağzına sıçmak vaciptir.
 14. kişide hayatı boyunca geçmeyen izler bırakabilen eylem. siz siz olun her zaman sinirinizi kontrol etmeye çalışın. birçok arkadaşım var elmacık kemiği, burnu, dişi, kafası kırılan vs. bu yüzden bir kavgaya girmeden bütün bunları düşünmenizi tavsiye ederim. ha ben bunların hepsini göze alıyorum diyosanız allah ne verdiyse, ya siz ona ya o size dalabilirsiniz. bide unutmadan söyliyim sakın alkollüyken kavga etmeyin dayak yersiniz.
 15. genelde saniyelerle sonucu belirlenen eylemdir. 1 dakikayı aştığı takdirde, hastanede gözleri açmaya veya açtırmaya sebep olunmuştur. bacaklarınızda adrenalini hissettiğiniz an kavganın başlangıcının yakın olduğu kesinleşmiştir. (bkz: gider koymak) (bkz: gider yemek) (bkz: gider koyup dayak yemek)
 16. yapamayanların sebepleri, sonuçları ve vuku bulduğu zamanki duygular ile ilgili yapanlardan daha çok atıp tuttuğu eylem.
 17. iki tarafında kendi bildiğini kabullendirmek ya da göstermek için giriştiği eylem.
 18. lüzumsuz, mantıksız bir davranıştır.. ananıza bacınıza sövmediği takdirde asla ve asla kimsenin tahriklerine kapılıp da kavga etmek gibi bir yanlış yola sapmamak gerekir.. birisiyle kavga ettiğin zaman bir kısır döngü içine girersin.. herhangi birisi döver, sonra dayak yiyen abisini falan çağırır.. abisi döveni döver; sonra o da abisini çağırır ve bu böyle gider.. gereksizdir.. ha laf mı attı, zorla kavga etmeye mi zorladı ? siklemeyin abicim, bu kadar basit ve net.. alttan almak, kavgayı istememek korkaklık falan değildir.. akıllı adamın işidir.. beladan uzak durun, kavga etmeyin saf saf..
 19. kaçınılmazsa zevk almaya bakacaksın.
 20. insanlık dışı ve çok sakat eylem. yüzünüzde bir kemiğiniz bile kırılsa, çok yazık olur . ha kavgacı bir tipseniz bütün her yeriniz kırılsın, akıllanırsınız.
 21. tespitlerime göre kızlar kavgacı erkeklerden hoşlanıyor. hele böyle yüzünde hafif morluklar, kızarıklıklar ve yara bereler mevcutsa kızlar sizi seksi bulabiliyor. ve kavga kaçınılmaz ise ağzını burnunu kırmaya bakacaksın.
 22. ana bacı sövüldüğünde başlaması an meselesi olan bir durumdur. sonu kötü olabilir.
 23. candır canandır. olsa da etsek dediğimdir. uzun zamandır tadı damakta kalan, tazelenmesi gerekendir. hani bizim ulu fight clubımız vardı. hani dövüşecektik. nerdesiniz lan şimdi. yusuf yusuf suf suf suf. *
 24. ses yükselmeden olmayan.
 25. birbirine zarar vermek amacıyla yapılan olay. şu dünyada bi ben kavga edemiyorumdur ha. yakında sikecekler yine bir şey yapamayacağım. korkaklık değil bu sadece yapamıyorum.

senin kavga etmek kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap