kavusma sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


kavusma kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : ayrılma

<< kavga etmek kavuşmak >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te ayrılma kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. insanoğlu vura öle Gece güne döne döne Tutuşmaz mı bu karanlık En yiğitler yana yana Şen olasın anacığım Oğlun erdi muradına Destan oldu vatanına... Pir Sultan soyundan akan yiğitler Börklüce'yle cenge kalkan yiğitler Çakırcalı'dan beri konaklar yakıp yıkan Zulmün bileğini büken yiğitler Şen olasın Anadolu Oğlun zulmü yıktı geçti Kırılsa da bir fidanın Bin tomurcuk çiçek açtı Haber salın dört bir yana Dağlar ona kucak açtı Yoldaşları silah çattı, kurtuluşa sözlerine sahip ve garip bir ezgisi olan grup yorum şarkısı.
  2. birleşme, erişme. ayrılığın bitmesiyle birbiriyle buluşma.
  3. (bkz: vuslat)
  4. NURULLAH GENÇ şiiridir: sana geliyorum yalnızlıklardan yürüdükçe hicran gülüyor gibi yüreğimde dağlar yükseldi kardan vuslat, ağır ağır ölüyor gibi gözlerim, buzlayan kanatlarıyla yorgun umutların peşinde her an düşlerim, şahlanan kır atlarıyla birer birer kopuyorlar zamandan kısalan yolların uzadığını kulağıma fısıldıyor her diken mehdabına gömdüm hayal çağını senden geliyorum sana gelirken..
  5. ayrıca biyolojideki konjugasyon olayının türkçeleştirilmesinde de kullanılan bir ifadedir. (bkz: konjugasyon)
  6. şu dizeleri bizi bizden alır . --spoiler-- pir sultan soyundan akan yiğitler börklüce'yle cenge kalkan yiğitler çakırcalı'dan beri konaklar yakıp yıkan zulmün bileğini büken yiğitler --spoiler--
  7. yanlış okunandır. (bkz: kavurma)

senin kavusma kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap