kazan sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


kazan kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : kaybet

<< kazak kazanç >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te kaybet kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 8 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. genelde düğünlerde yada verilen büyük yemeklerde ortaya çıkarılan, yemek yapmak için kullanılan alet.
 2. mac gunleri bir semtin stada dogru aktigi hissedilir besiktas'ta. formasini sirtina geciren, kaskollarini saran herkes yavas yavas yollanmaya baslar agacli yolda. tabi once kazan ziyaret edilir. icen dalar iceri, icer; icmeyen duvar dibinde toplanir, siyah-beyaz yapilir. kim bilir, 'seni dusundum dun aksam yine kafam guzeldi icmisim yinee' misralari burada yazilmistir belki. 'alkolik hareket engellenemez' mi? evet, o burada cikti.. aksama derbi varsa rakip takim iyice kalaylanir. mesaleler yanar, alkolun verdigi etkiyle kafa guzeldir, macta zafer cantada kekliktir. mac saati yaklastiginda kazan bosalir, semtin yasayan bu parcasi kendini gelecek maca hazirlamalidir. besiktasli olmayana kazan sadece basit bir birahane olarak gorunur, boylesi daha iyidir aslinda.. (bkz: besiktasli olunmaz besiktasli dogulur)
 3. duvarında 'tezahurat etmek yasaktır' yazan ıhlamurdere ile barbaros caddesi arasında kalan birahane pub karışımı mekan.
 4. büyük kalçalıların kalçalarına verilen isim (bkz: jennifer lopez)*
 5. 25 yıldır hep dostluk kazan'dı, şeklinde slogana sahip güzide bir mekan.
 6. maç öncesi,maç sonrası,normal günler,ramazan ayı hariç her an gönüllerde ayrı bir yer tutan birahane.beşiktaş sevgisinin yoğun bir şekilde hissedildiği mekan.lakin bir zamanlar ki sahiplerinin fenerli olduğu öğrenilmiş,hayalkırıklığı,acılara tutunma yaşanmış gene de o fenerli sahibin oğlunun mekana tabu vb oyunlar koydurmaya çalıştığını öğrenince ''allah'tan satmışlar yaa'' denilerek rahatlanmıştır.25 yıldır dostluk ''kazan''dı yazar menulerin üstünde.
 7. önünden her geçişimde içimin cız ettiği mekan.
 8. özellikle yanında müftülük olması ve maç günleri önündeki parkta içki içilmesi * küfürlü tezahüratların olması ilginç bir durum yaratır
 9. tataristanın başkenti
 10. (bkz: kazanın doğurması)
 11. bir zamanlar forzabesiktas.com forumunun serbest alan kısmında yer alan, daha sonra kullanıcılardan gelen oylarla isim değişikliğine uğrayan, üye olmayan kişilerin göremediği forum başlığı. yeni adı; (bkz: kartal kafe)
 12. bir eliyle 10 bardak bira taşıyabilen garsonlara sahip,beşiktaş semtinde maç gunleri full ceken nezih ortam.derbi maçlarında kapalıdır aklınızda bulunsun.
 13. hatta kazanla ilgili şöyle bir tezahuratta vardır. kazanda başladı gece, alkolikmi sandın sadece, biz beşiktaşlıyız harbi delikanlıyız, adamın a. koyarız.
 14. yanında müftülüğün olması ve o parkta içerken bira içilirken yapılan tezahüratlar maçta yapılan çoğu tezahürattan daha eğlencelidir.
 15. bazen biz fenerbahçelilerin carsili arkadaşlarımız sayesinde beşiktaş maçlarına gitmeyi tercih etmemizin sebebidir. diğeri için (bkz: kapalı)
 16. Beşiktaş maçlarından önce toplanılan ve tribünde neler yapılacağı kararı alınan yerdir. zamanında derbi maçlardan önce sabahlara kadar eğlenilen yerdir.
 17. ankara ya baglı bır yerlesim bolgesidir. tai kazan yolu cıvarındadır.
 18. beşiktaş maçlarından önce uğranması gereken insani ihtiyaçları(alkol) karşılayan benzin istasyonu.
 19. Kazan, Ankaranın kuzey batısında bulunan Akıncı Ovası üzerinde kurulmuştur. 1987de ilçe olmuştur. 47000 hektarlık yüzölçümü 36 köyü ve 7 mahallesi ile 29773 kişilik nüfus ile Türkiye'nin en hızlı gelişen ilçeleri arasındadır. Kazan Ankara'ya yakınlığı ve planlı gelişimi ile Ankara`nın mesire kenti olma yolundadır. Bunun yanında sanayi kuruluşları ile ülke ekonomisinin gelişmesinde önemli katkılar sağlamaktadır.
 20. (bkz: unics kazan)
 21. (bkz: arıcı şehri)
 22. iyi oynayanına iyi oynayan kazansın denir.
 23. ısıtma ya da enerji üretmede kullanılan su buharı (kimi zaman başka bir akışkan) ya da sıcak su üreten kaplara verilen genel ad.
 24. Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin başkentidir. Nüfusu 1 milyon 138 bindir
 25. başkentimizin gelişmişlikten ve internetten nasibini alamamış ilçesi.

senin kazan kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap