kirlenmek sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


kirlenmek kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : arınmak

<< kıraç kirli >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te arınmak kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 10 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. -temiz halin kaybolması -pisliğe bulanmak -namusunu kaybetmek -regl olmak anlamlarına gelen kelimedir.
 2. fiziksel ve manevi olarak kirlenme. ................................ vucudun değişik atraksiyonları neticesinde kirlenmeden kirli sayılması, (ing)canonically unclean (bkz: cunupluk)
 3. ülkemizde regl olmak manasında kullanılan bir kelime. oysa yanlıştır.
 4. en kötüsü toplumsal olanıdır.
 5. kirlenmek reklam olmasın ama Omo ile güzeldir.
 6. kılavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmaz'a süreklilik hali.. bir açıdan ama.. bilemiyoruuuum kiii nerden bileyim aayyhh kimlere sorayım şiişşşttt nerelere gideyiiiiimmmhhh
 7. bedeni bakire olup ruhun orospu olma durumu. çok arabesk bi tabir ama insanın gerçekten kirlenmesi her zaman için hissetirdikleriyle alakalıdır , özetle birine çamur atacaksan önce senin ellerin kirlenecek. *
 8. omo varsa korkulacak bir durum değildir.
 9. temizlik halinin sona ermesi. bu pis dünyada her ne kadar temiz kalmaya çalışsak da, size pislik sıçratanlardan kaçamıyorsunuz ucundan da olsa kirleniyorsunuz.
 10. her seçim döneminde biraz daha içine düştüğümüz eylem.
 11. nedense son zamanlarda çok kirlendiğimizi düşünüyorum, acımasız olduk, vicdansız olduk, eskiden içimizi yakan birşey artık içimizi yakmaz oldu, insaları kırıyoruz artık, tahammülümüz kalmadı, eskiden ilk tanıştığım insanlara aaa ne kadar iyi biri derdim, ön yargılarımıdan uzaktım, tuzaklara hazırdım, bir şans verirdim herkes için, iyi biri olabilir diye, şimdiyse öyle değilim, muhakkak bana bir tuzağı var, muhakkak kötü biri, fesat biri, kıskanç biri diyorum, ya da iyi ama şunu var bunu var, kötü özellikleri kapatamıyorum bir türlü, örtemiyorum onları, birinin sırrını diğerine anlatıyorum, öfkeleniyorum, insanlara kendime belki de güvenim kalmadı, bu genç yaşta, her an tetikteyim, her an kalkanım hazır, peki neden bu hale geldik, yalnız ben mi bu kadar bencil oldum, yoksa herkes mi böyle oldu, işin ilginci eskiden kendim için, başkaları için o kadar fedakardım ki, uyumazdım gerekirse, çalışmaksa çalışmak, mesai ise mesai, üşenmezdim ben hiç, neden üşeniyorum, neden hayat bu kadar zoruma gidiyor, yaşamak neden bu kadar anlamını kaybediyor benim için, sanırım en çok sevdiğim umudumu kaybettim, hoşgörümü kaybettim, kirlendim ben de artık. galiba herkes için yaptığım ve bana bir kez bile geri dönmeyen fedarlıklarımın attığı okkalı bir tokat bu.

senin kirlenmek kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap