kole sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


kole kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : efendi, egemen

<< kolaylaştırmak konma >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te efendi kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. hiç bir beklentisi yerine getirilmeyen, yaptıgı işlerden bir gelir elde edemeyen.
 2. erkekler; devletin köleleri kadınlar; kölelerin köleleri bu iki olasılık köle kelimesinin tanımında yeterince açıklayıcı olmuştur sanırım.
 3. mukemmel o albumdeki en guzel sarkı. bır kole oldum senın askınaaaa diye gider bole nakaratı.yavuz cetını rahmetle anıyoruz.
 4. satılık albümünden....hadi bakalım* Çok uzun zaman önce Beni düşürdün tuzağına benim için başka bir yol yok Sen ya da hiç sen ya da hiç Bir yol aradım bazen kendime Hep hüzün var elimde Seni kaybetmekten korkmak çok zor Sen ya da hiç sen ya da hiç Bir köle oldum senin aşkına Bir erkek ne ister hayatında Biraz şefkat biraz tutku hepsi bu Bana vereceğin tek şey bu dünyada Haydi durma bir köle oldum senin aşkına
 5. türkçe bir blues şarkısıdır. (bkz: yavuz çetin)
 6. (bkz: bdsm)
 7. (bkz: köle isaura)
 8. sumerler döneminde kralla birlikte canlı canlı toprağa gömülen teba..
 9. her saniyesindeki notaları insanı deli eden harika yavuz çetin şarkısıdır.
 10. yavuz çetin'in efsane şarkısı.
 11. inanılmaz güzellikteki yavuz çetin şarkısı. ara soloları gerçekten boş yere atılmamışıtır, hatta şarkıda gereksiz basılmış bir nota bile yoktur.
 12. "bir yol aradım bazen kendime hep hüzün var elimde" dizeleriyle gizli - veya bazen belirli - öznelerin elinde köle olanların kolay kolay mutluluğa erişemeyeceğini hatırlatan, girişiyle dinleyeni ister istemez hüzün manyağı yapan, her notada biraz daha kendinden geçiren yavuz çetin şaheseri.
 13. gitar soloları bize birşeyleri bağırır. sözleri kısadır bu şarkının. ama sololarında bize isyan eder, bağırır resmen. ulamaları, bağlaçlarını, noktalama işaretlerini bile hisssederiz sololarında. saygıyla anıyorum yavuz çetin i.
 14. Roma döneminde en fakir insanların bile yabancısına sahip oldukları insan sınıfı.Zenginlerin 1000 kadar köleleri olurmuş.
 15. türk blues eserleri içinden en sağlam olanıdır.
 16. buram buram mükemmellik kokan bir yavuz çetin eseridir.blues ruhunu yaşatabilen nadir türk parçalarındandır.soloları tamamen uçmaya elverişlidir. "Seni kaybetmekten korkmak çok zor Sen ya da hiç sen ya da hiç!" saygıyla anıyoruz seni yavuz çetin.
 17. afrikalı ilk 20 köle grubu amerikaya 1619 yılında hollanda gemisi ile getirildi ...
 18. bütün sololarını ağzımla ezberden çalabildiğim, gitar tonları beni benden alan, bir erkeğin derdini çok güzel anlatan yavuz çetin şarkısı.
 19. roma döneminde res mancipi mallar yani değerli mallar sınıfında bulunanlardır. alımı, satımı, hediye edilmesi, azad edilmeleri gibi binbir türlü işleme sebebiyet verirlermiş zamanında. ayrıca üstadın* satılık albümündeki 10 güzel şarkıdan birinin adıdır. tam kıvamında olmuştur, insanı diyar diyar gezdirir.
 20. fetişizmin efendi ayağını tamamlayan muti(itaat eden) ve sado mazo oyunlardan hoşlanan, suç ve ceza ikilemine maruz kalan bdsm kişisi...
 21. sermaye piyasasında insan. (hepsi dahil) en üsttekide köle artık onun da ruhu özgür değil.
 22. http://galeri.uludagsozluk.com/r/20035/+ http://galeri.uludagsozluk.com/r/20036/+ Bitmeyen kölelik.. http://galeri.uludagsozluk.com/r/20037/+
 23. bir baskasının malı olan. hürriyeti sahibinin azad etmesine bağlı..
 24. bugünün işçi ve memur sınıfı.
 25. Çok uzun zaman önce Beni düşürdün tuzağına Benim için başka bir yol yok Sen ya da hiç sen ya da hiç Bir yol aradım bazen kendime Hep hüzün var elimde Seni kaybetmekten korkmak çok zor Sen ya da hiç sen ya da hiç Bir köle oldum senin aşkına Bir erkek ne ister hayatında Biraz şefkat biraz tutku hepsi bu Bana vereceğin tek şey bu dünyada Haydi durma bir köle oldum senin aşkına.. muhteşem (bkz: yavuz çetin) şarkısıdır..

senin kole kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap