konus sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


konus kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : sus

<< konmak konuşkan >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te sus kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 9 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. kelime itibariyle konuşmaktan emirdir şüphesiz.. ama erkin koray büyüğümüz gitarını çalarken de arada ona öyle seslenir.. o açıdan önemlidir.. hepsi bu, evet..
  2. konuşmak fiilinin emir kipi.çoğulu "konuşun", kibarı ise "konuşunuz"dur.örnek: metroda cep telefonu kullanmak zorundaysanız lütfen alçak sesle konuşunuz.
  3. konuşlanmak fiilinin kökü.(bkz: konuşlanmak)
  4. gülten akın'ın bir şiiri:konuş sesin durmasıngün doğdu ve battı kuşluğu atladıkuzun kuşluğumuzu, sen gelmeden önceceylân yavrusuna bastı karanlıktasuyun gözesine düşen sarı yaprakdönendi dönendi akıp gidemedideniz kabarmayı boşuna bekledikumlar boşuna bekledikonuş, sesin durmasınuzun bir kuşluğu muştulayan sesinsusup dinlemeye girdi rüzgârağaçlar kulak kesildi ormandatedirgin bekliyor tuzaklarsözlerin mavzer kurşunukentin delip geçiyor duvarlarınıdağlar çoğaltıp dağıtıyorlarkonuş, sesin durmasın
  5. ...benim doğduğum köyleriakşamları eşkiyalar basardı.ben bu yüzden yalnızlığı hiç sevmemkonuş biraz! * *...
  6. "zaman durur sen konuştuğundagökyüzüm olur gözlerinyaralı kuşlarım kanatlanır daiklimler değişir birdenparmak uçlarında bahar dalları"*
  7. en baba dedektif ifadesidir. sorgu esnasında tepede sallanan 200 watt ampul eşliğinde kullanıldığında tadından yenmez. tabi her sorudan sonra sağlam bir tokat şart.örnek vermek gerekirse :- konuş, kimin için çalışıyorsun??? -konuş, malları kimden aldın??? -konuş, örgütün yeri nerede???- konuş, vur emrini kimden aldın???-konuş, `senden başka kaç kişinin daha cinayetten haberi vardı`???
  8. aynı zamanda kütahya'nın emet ilçesine bağlı bir köy.
  9. ne'den geliyorsan (bkz: #39850824)müş'ten geliyorsan (bkz: #39903156)
  10. hastası olduğum serdar ortaç'ın 2015 tarihli çek elini kalbimden albümünün a1'idir.bu adamla hayatımız senkronize gidiyor. hadi hayırlısı.güvendiğim dağlara kar yağdı yazık adını da sen koydun iyi oldu ayrıldık dahası beni kalbimden vurdun sustum, bittim, durdum ama uzatmalar bitti gördüm gerçek neydi çek elini kalbimden konuş yüzüme konuş hata nerede ? kime yaradı sonuç ? biz ayrıldık ... benim adıma konuş önemliyseneye yaradı bu iş ? biz ayrıldık .. konuş yüzüme konuş hata nerede ? kime yaradı sonuç ? biz ayrıldık ... benim adıma konuş önemliyseneye yaradı bu iş ? biz ayrıldık ..

senin konus kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap