kurnaz sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


kurnaz kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : saf, ahmak, alık

<< kurban kuru >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te saf kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 6 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. tilki ile ozdesen, hin, acik goz, firsatlari degerlendirmesini bilen kisi anlamindaki kelime.
  2. solo testte 3 piyon bırakan kişi..
  3. (bkz: aptal yerine koymak)(bkz: kose donucu)
  4. (bkz: eke)
  5. yakında zamansız adlı albümleriyle ortalığı epeyce karıştıracaklarını hissetiren yeni bir grup.grubun elemanları ise;vokal, geri vokal: gökçe kuranelektro, akustik gitar : doğanay özdölbass gitar : taner tınazklave, trompet, geri vokal: cana çankayadavul : özdemir özkumfikir edinmek istersenizhttp://www.facebook.com/…eo/video.php?v=56457897604http://www.myspace.com/kurnazband
  6. yeni çıkan albümleriyle baya iş yapacağa benzeyen, gelecek vaad eden grup. "muhtac etme" adlı şarkıya çektikleri klip de 2 hafta içerisinde tv'de dönmeye başlayacakmış.
  7. yeni albümlerinin ilk konserini* 3 mayıs 2010 pazartesi akşamı beyoğlu hayal kahvesi'nde vereceklermiş. ufak bir ısınma turu için ilk kliplerini buradan izleyebilirsiniz.
  8. ankarada mahalle arası kumarhanelerde adı çıkmış ustalara verilen ad.not:mekan sahibiyle ortak olursa oyuna girer.
  9. cok kurnaz birini buyuk oyunlara getiremezsin ama en kucuk ve en sacma bi anda onu altedebilirsin. beklemiyordur cunku kucuk gorulmeyi.
  10. kurnaz oldugunu tahmin edemediginiz kisilerdir bunlar, zeki bireylerdir fakat iclerindeki karanlik yon ister istemez onlari, once cevrelerine, sonra kendilerine zarar vermeye iter.

senin kurnaz kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap