musait sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


musait kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : elverişsiz

<< muntazam müsrif >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te elverişsiz kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. Uygun, elverişli.
 2. tam tersi namusait..
 3. ''Müsait bir yerde inaebilir miyim'' ve ''Annemler müsaitseniz bu akşam size geliceklermiş komşu teyze '' cümlelerinin vazgeçilmez ögesidir.
 4. Tdk'ya göre: 2. Flört etmeye hazır olan, kolayca flört edebilen (kadın) kadın cinayeti mi? toplumsal cinsiyet eşitliği mi? diliniz batsın.
 5. bugün fox haberde ikinci anlamı hakkında haber olarak geçen kelime. hangi zihniyetlerin nerelerde olduğunun ispatı niteliğindedir.
 6. yeni anlami (bkz: kolayca flört edebilen kadin) olan kelime.
 7. flört etmeye hazır olan kadın. vayyyy vayyyy vaaaaay. ülkemin kurumuna bak be. salak yemin ediyorum gerizekalı bu kurum.
 8. TDK yeni mi eklemiş bunu yoksa hep varmıymış o bayanlar için olan anlamı?
 9. Anlaşıldı TDK'yı da Kasımpaşa zihniyeti (sözüm meclisten dışarı) ele geçirmiş. Eyyy TDK! "Müsait"sen bu konuyu bir irdeleyelim diyecektim!..
 10. Halk tarafindan yanlis bilinenlerin genel kabul gormesini tdk ninda dogru kabul etmesi sonucu yozlaşma baslamaktadir. Daha isler çığrından cikmadan bu islerin onu alinmayacak sanirsam. Ekonomi elden gitti. Dil de giderse gecmis olsun. Orospu pezevenk milletine donduk yeminle. Bir sey daha varda onuda soylemek istemiyorum.
 11. Whatsaap durumumu güncelledim hemen Müsait'i değiştirdim işte yaptım.Malum Tdk yanlış anlar falan..
 12. whatsappta durumum musaitti hemen degistiriyorum. erkegim ulan!*
 13. tdk; müsait sıfat (müsa:it) Arapça mus¥¤id 1. sıfat Uygun, elverişli "Asla hissîliğe, ılık ve yumuşak duygulara müsait değiliz." - N. F. Kısakürek 2. Flört etmeye hazır olan, kolayca flört edebilen (kadın) Bayanlar, bu saatten sonra , Türkiye'de dolmuştan inmek istediğiniz zaman "müsait bir yerde" derseniz ve eğer -allah korusun- şoför de orospu çocuğu çıkıp, sizi taciz ederse; mahkemede sizin "müsait" dediğinizi söyleyip kendini ak-layabilir. haberiniz olsun.
 14. 1940'lar dan beri tdk sözlüğünde ikinci anlamı var olan kelime. lakin nedense bugün akıllarına gelmiş. EDiT: eksileyen vatandaş bugünün cumhuriyet gazetesini al oku haberi oku.
 15. tayyip dil kurumu'nun misojininin sınırlarını sikip atarak yepyeni anlamlar yüklediği sözcük. düşünsenize, kadın doktorun kapısını çaldınız. "doktor hanım, müsait misiniz?" diye sordunuz. o dakikadan sonra hakkınızda cinsel taciz davası açılmaması için hiçbir neden yok.
 16. eskiden, çok eski olmayan bir tarihte, yani bir kaç gün önce sıradan bir kelime olan, ancak tdk'nın yaptığı hıyarlık sebebiyle artık telefonda sesi yorgun, telaşlı gelen belli ki bir şeylerle uğraşan bir kadınla telefonda konuşurken "yau müsait misin, değilsen sonra arayayım" gibi bir cümle kurarken ya da gene bir kadın arkadaşınızla program yaparken "müsaitsen yarın görüşelim" gibi sıradan, basit, alelade bir muhabbetten bile alınacak kadınların türemesine sebep olacak bir hal alan kelime. tdk'nın yaptığı yenilir yutulur değil o ayrı tabi de insanlar anlamdan öte, konuşurken kullanılan kelimelere takılmaya başladı iyice, konuşmak çok zor hale geldi. bir arkadaşınla program yaparken sana "yarın müsaitsen görüşelim" dediğinde ya da "müsait değilsen sonra konuşalım" dediğinde müsaitsen sana bir flört edeyim gibi bir anlam yok. öküz altında buzağı aramayın, osuruktan nem kapmayın.
 17. 1940'lar'dan beri sözlükte bu tanımı da var olan kelime. 2. flört etmeye hazır olan, kolayca flört edebilen (kadın) ulan böyle muhalefet olursa elbette akp hep iktidar olur.
 18. ulan az önce ev sahibem ile telefonda konuştuk ve ben aradığımda ''müsait misiniz?'' diye sordum. O da ''evet buyrun'' dedi. Şimdi ne yapacağım ben? Ya kız da okuduysa bu haberi? Evden atılmama sebep olabilecek kelimedir.
 19. tdk'nın süper bir tanım yaptığı kelime. müsait bir yerde inin.
 20. dul komşumuz hacer abla. çocuğu da yok. tam müsait. tanıma birebir uyuyor kendisi.
 21. Flört etmeye hazır olan, kolayca flört edebilen (kadın) anlamına gelen türk dil kurumunun yaptığı yeni düzenleme (hakaret) dir. bu saygısızlığın düzeltilmesi için imza kampanyası başlatılmış bulunmaktadır. en kısa zamanda gereği yapılmalıdır.
 22. kızların whatsapp durumunda da yazan ibaredir. yanlis anlasilabilir yani kızlar.
 23. (bkz: yenge de müsait gibiymiş kütür kütür)
 24. yeni düzenleme değildir. bu tanım 1940'larda basılan sözlüklerde de vardır.
 25. http://www.odatv.com/n.ph...ukten-cikardik-1003151200 http://nediyor.com/2015/0...linden-musait-aciklamasi/

senin musait kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap