pahali sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


pahali kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : ucuz, hesaplı

<< öznel pak >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te ucuz kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. ucuz olmayan..
  2. satilan herhangi bir nesneyi veya hizmeti almaya paramiz yetmedigimizde ona taktigimiz sifat
  3. genelde iki degisik tanimi yapilabilecek ve subjektif olan sifat. tanim 1: bir urun ya da hizmet senin mevcut maddi durumunla ulasabilecegin fiyatin cok otesindedir. tanim 2: mevcut maddi durumunla bir urun ve hizmeti satin alabileceksindir, bu senin ac kalmana falan neden olmayacaktir. ama bir fiyat performans degerlendirmesinden sonra alternatifleri de dikkate aldigin zaman o urun veya hizmete verilecek paranin o urun ya da hizmete degmeyecegine karar verirsin. o da senin icin pahalidir.
  4. thailand dilinde soylenisi peng
  5. taksitlerini bitirinceye kadar teknolojisi eskiyen emtianın sıfatı.
  6. çift l harfi kullanarak pahalli diyenler de mevcuttur, bir de ballandıra ballandıra, ağdalı bir şekilde; "ay çok pahallı" diyenler vardır. *
  7. bazılarının "pahallllllı" şeklinde telaffuz ettiği fakat yazıldığı gibi okunması gereken kelime.
  8. gereksiz olan her şey pahalıdır.
  9. görece bir kavramdır.bir giyim mağazasında 10 tl ye gömlek satın almak pahalı olmayan, aynı parayı sadaka olarak vermek pahalı bir eylem olabilmektedir.
  10. alabildiğine göreceli bir kavram. özellikle işverenin gözünde. yerinde oturan satış müdürünün 2000 tl'lik benzin masrafı, yemekhane varken her gün nişantaşı-teşvikiye'de yemek yiyen genel müdürün bir o kadar yemek masrafı giderden sayılırken 4-5 çalışanın sadece doğum günlerinde istemeye izinli olduğu pasta 45 tl olduğu için pahalı bulunabiliyor mesela.

senin pahali kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap