sahici sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


sahici kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : yapma

<< sağlıklı sahte >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te yapma kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 10 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. orijinal ve osmanlıca yazılımı sahih olan (yani gerçek), essah, filan gibi terimlerin en sahici versiyonu. sahici duygulardan filan bahseden* ablam yüz yüzeyim isimli entiride söz eder. hakket (bu arada bu hakket de sahici ve essah manasına gelir kimi zaman) yaw, ben sahici duygular peşindeyim diyebilmek ne değişik bişek.
  2. (bkz: sahiden) * * *
  3. gercek olan, gorundugu gibi olan, sizi kizdirsa da en azindan sizi sasirtmayacak olani tanimlamakta kullanabileceginiz sozcuktur. zira sahici olan kendi dogasina uygun hareket edendir. ornegin kediler cogu zaman nankorlukle suclanirlar ama insanlar acaba bir gun olsun kedileri kendi kriterlerine gore degil de onlarin dogasi ve kisiligi ile degerlendirmisler midir sorusu akla duser. zira tum hayvanlar en sahici varliklaridir dunyanin. hep dogalarina uygun hareket ederler. dogalari ile sarmalanmis her kediye ozgu karakterleri ile.
  4. en zor bulunan, en zor inanilan,en az karşilaşilan, en kolay incinen insanlari tanimlayabilecek sifatlardan biri. kiymeti bilinmeli.
  5. (bkz: reel)
  6. temmuzun ilk haftası çıkacak deniz seki albümü.
  7. the big bang theory nin bir bölümünde sheldon cooper, penny kendisini halo da yendikten sonra, "nasıl bilmiyorum ama kesinlikle hile yapıyor, kimse hem bu kadar çekici hem de bir video oyununda bu kadar iyi olamaz" diyordu. bu şarkıyı dinledikten sonra aklıma bu replik geldi deniz seki için;"nasıl bilmiyorum ama bu kadın kesinlikle bir yerlerde hile yapıyor, kimse hem bu kadar magazinsel olup hem de böyle güzel şarkılar yapamaz mütemadiyen" diyerek göndermemi yapayım. pek güzel bir şarkı olmuş.
  8. sözlerinden bi bok anlamasamda acayip çekici ve dinlenebilir buldugum, albümde* aptal şarkısıyla birlikte en güzel şarkıdır. bunlar dışında albüm şimdilik tırt. kulak alıştıkça güzel gelen şarkı varsa onu ileride anlarız ancak.
  9. özellikle "istemeden seni kırdıysam" kısmında feci şekilde leman sam'ın sesini andıran şarkıdır.
  10. ilk etapta "alengirli albüm ismi koyalım da şekil olsun" izlenimi verse de, dinleyince güzelliğinin farkına varılan bir şarkı.

senin sahici kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap