sakaci sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


sakaci kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : ciddi

<< sahtekar sakin >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te ciddi kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 7 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. Şaka yapmasını seven,şakalaşmadan hoşlanan,latifeci.
  2. kült özdemir asaf siiri*: güler, gülümser bir sakaci, güldürür, düsündürür, arada bir durur, gözleri dalar, neler söyler, neler susar.. yoksa, cok aci bir sakayi sakadan da olsa, cok yalin bir karanliga mi saklar.. oynadigi oyunsa, yasamda oynadigi oyununu mu yasar.. oyunda yasadigi, yasamini mi oynar.. yasarcasina, oynarcasina öyküler anlatir olmuscasina, sonunu mutlu baglar, gider evinde aglar.
  3. (bkz: çetin çiftçioğlu)
  4. çetin çiftçioğlu'nun programının adı.
  5. şaka yapmaya çalışan ama şaka yaparken insanların somurtmasını sağlayan bünyelere denir. hatta bir adım ileri gidip şaka böceği denildiğide görülür. her bir siki mi şaka olarak algılayanlar vardır onlara buradan değinmeyelim.
  6. hayat felsefesidir şaka bu tiplerin.içi içini yer her muhabbette şaka yapamassa,kıvranır.Espirileri güldürmez öldürür.Gafur'dan hallice diyelim... -buna kim inanır yaaa?düşünebiliyor musun? -kadir inanır! -öfffff bi git ya!!!
  7. tvdeki zaplarken bile görüldüğünde bezdiren, ah şunu bi dövselerde artık vazgeçse bidaha da el atmasa şu işe dedirten binde bir gülümsetme ihtimali yaratan sıkıcı proğram ve proğramlar...
  8. http://galeri.uludagsozluk.com/r/234991/+
  9. en eski pranksterlardan biridir. adam şimdinin en cool mesleği olan pranksterlığı 30 sene önceden yapıyormuş. saadettin teksoy'un da 20 sene önceden en korkunç 5 olaylı top10 kanalı işletmesi gibi.

senin sakaci kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap