saldiri sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


saldiri kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : savunma

<< saklama samimi >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te savunma kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 9 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. amac dogrultusunda $iddet icerme olasılıgı yuksek, duzen veya rahat bozmaya yonelık; en genel anlamıyla askerlik konseptinin vazgecilmez eylemi.(ara: saldırı*)
  2. (bkz: bumerang)
  3. ‘‘düşmanınıza saldırabilirsiniz, doğru mu yanlış mı yaptığınızı düşünmeniz gerekmez, er ya da geç yargıçlarınız sizi haklı çıkarmak için en iyi gerekçeleri bulacaktır nasılsa...''niccolo machiavelli
  4. gördüğüm genelde (ya da gördüğümde ve genelde, evet sanki bu daha doğru) arttırdığım insan davranışı. durduk yere ne cevap versem kavga edeceği bir soru sorunca karşımdaki, konuşmanın işteşliğinin saçmalığını*, altını çizerek sonlandırıyorum. elimde değil bunu yapmamak, ve elimden bu gelene bayılıyorum. bazen. yani, elimde olmaması bazen; bazen saflığıma gelip iştirak ettiğim de oluyor saçmalığa; yoksa elimden gelenin keyfi bâki.
  5. satrançta en iyi savunma türüdür.
  6. bazen beynin sağ lobundan sol lobuna olabiliyor bünye onu anlamayıp dışardan geldi zannedip panikleyebiliyor. normal.
  7. tam olaya vakıf olamamakla birlikte sokak sanatçılarına bugün ankara'da uygulanmış şiddet türüdür. ben susayım görüntüler konuşsun.

senin saldiri kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap