sayisal sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


sayisal kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : sözel

<< saygılı sefa >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te sözel kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. sayılarla ilgili olan, bir çok öğrencinin korkulu rüyası, teknik bilimler bütünü.
 2. sayısal loto'nun halk arasındaki adı.. - abi sayısalda 5 tutturdum + iyi bok yedin
 3. lise sıralarında fm olarak da adlandırılır. (bkz: eczacılık) (bkz: mühendislik) (bkz: tıp)
 4. Üniversiteye hazırlanırken seçilen dallardan sadece biri.
 5. (bkz: DiJiTAL)
 6. sözeller sayısalları, sayısallarda makineleri yönetir.
 7. beyaz önlük giyinmiş sevimsiz hayaletlerden oluşan bir bölümdür. allah'tan laboratuvarda sosyalyum sülfatın içine düştüm aklım başıma geldi de geçtim sözele. bu bölüm embesil doludur. düz lise bazında konuşuyorum elbette ki. bir şey yapmaya çalışan ama bir bok yapamayan bir bok yapmak değil bir boktan anlamayan mevcudiyetini fiktiklerimin oluşturduğu mevcuda sahiptir bu bölüm. evet, herkes maldır herkes salaktır. evet, bir ben akıllıydım! bu salaklar okulda bilim araştırma kulübü kurarlar. ve ibneliğine birkaç kat aşağıdaki karargahlarına inilir kocaman bir masa etrafına kurulmuş birkaç düzine mal sanki uzaya astronot göndermişler de haber bekliyorlarmış gibi oturmuşlardır. masanın üzerinde ise iki adet zihni sinir vardır ve sırayla bu kitabı büyük bir ciddiyetle incelenmektedirler. evet, şaka değil gerçek! zihni sinir'i bilim kitabı zanneden bu salaklar tek eliyle kitabı tutarken o kocaman masadan destek alan koluna bağlı diğer eliyle ise çenesini tutup homurdanmaktadırlar: hmm.. hmmm.. çok ilginç!.. asıl senin o kitabın mizah kitabı olmadığını bilmen ilginç! bu bölümde okurken okuduğum sınıfta sadece birkaç adet karakterli, akıllı mantıklı düşünebilen adam vardı. zaten onlardan biri kaldı diğerleri benimle beraber alan değiştirdi. sayısal bölümde okumayı nasa'da çalışmak zanneden bu insanlar hep güldürmüşlerdir beni. komiktir, karikatürlüktür. işin ilginç yanı bu gerizekalıların en çalışkanının öss'de kazandığı bölüm ise biyolojidir. bunu okuyan sayısalcı mal, salak, dangalak sen de bir an önce kendine gel! (bkz: 80 yıl nuh çimento lisesi)
 8. ezberci değil düşünen insanlardan oluşan bir bölümdür.
 9. okuyanlara ayıplar gözle baktığım bölümdür. ''ne gerek var böle işlere hepsinden eşit alıyım ben'' diyen öğrencinin kesinlikle tm öğrencisi olduğuna inanırım.
 10. fizik, kimya, biyoloji, matematik, geometri gibi ebe belleyen derslerin yanında, edebiyat, tarih, dil ve anlatım gibi dersleri de görülen bölüm. coğrafya dışında her dersi görürsünüz. sonra da tm'lerin "biz hem sayısal zekamızı kullanıyoruz hem de sözel :(" diye zırlamalarına maruz kalırsınız.
 11. lisede kendilerini kral olarak görürler. fakat integral bilen, organik kimyadan anlayan nice ameleler de mevcuttur güzel ülkemde.
 12. Lise hayatınız da, seçtiğiniz de inek olmanızı emreden durum.
 13. (bkz: sayısal okuyup itfaiyeci olan mühendis)
 14. lisede arkadaşlarım geçtiği için benimde geçtiğim, sonrasında ise sıçtığım bölüm.
 15. dijital'in tarzanca çevirisi. ben olsam bunun yerine "rakamsal" demeyi tercih ederim. çünkü ingilizcedeki digital sözcüğünün kökü olan "digit" türkçede sayı değil, "rakam" demektir. rakam ile sayı arasındaki farkı kavrayamayan andavallar yüzünden dijital sözcüğü türkçemize "sayısal" olarak geçirilmeye çalışılmaktadır. bu çevirinin bir hata olduğu ne kadar erken fark edilirse o kadar iyi olacaktır. düşünün, microsoft bile "windows millennium edition" zamanında kullandığı bu saçma çeviriyi kullanmayı "windows xp" ile birlikte bıraktı.
 16. becerilebilirse cok iyidir, becerilemezse pismanlıktır.
 17. seçmiş oldugum bölümdür.
 18. mf (matematik-fen) olarak da geçen bölüm. coğrafya (11'de kalkar) ve tarih (12'de kalkar) dışında tüm dersleri görürsünüz. bu sebeple alan dışı tercih imkanı kolaylaşır. not: avukatların birçoğu eşit ağırlıktan değil sayısaldan çıkar.
 19. 9. sınıfta dil seçmeme rağmen notlarım iyi diye okul idaresi ve babam tarafından gönderildiğim bölümdür. yapabiliyorum orası ama dil olmak isterdim.
 20. benim matematigim iyi yaparım olm diye gaza gelerek seçilmemesi gereken bölümdür. bu bölümü seçicekseniz günde saatlerce ders çalışmalısınız ve fiizik kimya biyolojiye merakınız olması gerekir. matematigi iyi olanların seçmemesi gerekir çünkü fizik kimya zaten matematiktir vesselam.

senin sayisal kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap