sevimli sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


sevimli kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : sevimsiz

<< sevgi; sevimsiz >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te sevimsiz kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 9 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. $irin, insanin ho$una giden olgu
  2. komik anlaminda da kullanilabilen seker sozcuk.
  3. tatlı, hoş, pek şirin`.`
  4. dolmuşun kalkması için sadece 1 kişi gerekiyor, o kişi de bir türlü gelmiyordur. insanlar beklemekten sıkılmıştır. daha sonra, evet evet, sonunda bir kişi gelir, ve dolmuş kalkar. o gelen kişi de "sevimli" ismini alır.
  5. hafiften aydınlık bir odada bembeyaz bir yatak içinde yatmakta olan bettynin yanına philippe gelir. betty nin elinde yeşil, kocaman ve sulu bir elma vardır. philleppe doğal bir tepki ile bettye sarılır ve onu öpmeye başlar. betty ve philippein bembeyaz yataklarından hafif de karanlık olan odaya aşk kikirdemeleri yayılmaktadır. philippe bettyi üstüne çeker ve bettynin dudaklarından sevimli hakkında kafamdaki tanım dökülür; -elmama dikkat et..
  6. cok heyecanlı bir azeri suser! silme entryleri unlemle bitiyor!
  7. harbiyede yol üstünde bulunan bir bar. şu sıralar sevim egesoy diye bir bayan sahne alıyor. acaba isimle uyumlu olduğu için mi sevim egesoyu seçtiler diye de düşünmüyor değil insan.
  8. kendisinden sonra bir yaratık adı getirilerek cizgifilm kahramanı yaratılabilen kelime, i.e. sevimli hayalet, sevimli cadı, sevimli tavşan, domuz, ayıcık bu böyle gider..
  9. (bkz: boyle bir yazar aslinda yok)
  10. kız kankaların erkek kankasına kız ayarlama sırasında kullandığı kelime; olay şöyle gelişir:ek: -kız güzel mi?kk: -sevimlibu cevabı alan erkek kanka o kızın güzel olmadığı sonucuna varmalı ve vakit varken olaydan vazgeçmelidir zira kız arkadaşlar her ne hikmetse arkadaşlarını hep güzel görmektedirler yada "sevimli", ayarlayacağı kız şişmandır ve kısadır, bazen kızlar cevap olarak "hafif toplu" yuda seçebilmektedir, uzak durunuz...

senin sevimli kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap