sevmek sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


sevmek kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : haşlamak

<< sevinmek seyrek >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te haşlamak kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 9 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. bulucam onu bir gun ve acaip sevicem'in hayata gecmis hali. (bkz: seni seviyorum)
  2. (bkz: yalarim)
  3. hafiza varoldukca geri donusu olmayan eylem.
  4. seni seviyorum demek degil.. seni seviyorum derken titremektir..
  5. sizin karsidakinin hayatinda bir oneminiz oldugunu hissetmek ve buna karsi duyulan minnettarlik duygusu
  6. bir bakima zamanini vermektir, zaman aralarini doldurmak degil, sabahlari birlikte uyanmaktir... ve yelin sessizliğini gecenin gizemini bakisa bakisa duyumsamaktir.. sonra birbirinin damarlarinda bir kavurgan kan gibi dolanmaktir..
  7. karşılık alamayınca insanı mahveden duygu(bkz: aşk)..bi yandan da bizi birbirimize bağlayan,varolma sebebimiz olan yüce his..karşındakine belli ettiğin zaman, götünü kaldıran (bkz: seni seviyorum) o lafı söylememe sebep olan şey,sonra da üzüntüye boğan,hayatı allak bullak eden..sonra gel de düşünme boksu boksu..
  8. sevmek, ama nasıl sevmek? elini tutup, yüzüne gülümsemek yeter mi sizce sevmek için? öpücüklerle gösterebilirmisin sevgini? ya da pahali hediyelerle? sevgi sözcüklerine boğmak yetermi karşındakine anlatmak için? yoksa illede beraber zaman mı geçirmek gerekir? sevmek yürekte başlar bence, anlık sıradan bir sıcaklık değildir o, alev alev yanar, gözlerinden okunur hiç durmadan.sınavdan sınava sürmen gerekir sevgini, gerçek olup olmadığını anlamak için. herseferinde daha zorlu, her seferinde daha acımasiz davranırsın ona. gözyaşların ile beslenir, benliğin ile aydınlanır sevgi , etin kemiğindir o, en ufak parçana kadar işler her tarafına... bir balerin kadar zarif, yine de çelik kadar güçlüdür, en ufak bir hayal kırıklığına dayanamazken, dünyaları yıktıracak gücü verir sana, sevmek aynı zamanda acı çekmek demektir, mutlulukların içinde...
  9. sevmek insanin hucreleri icin bir gereksinim aslinda! "sevmek zorunda degilsin ama saygi duymayi ogrenmelisin" zamane anonimini bu yuzden tutmam. sevmeyi ogrenmek yasami anlayabilmek icin ise baslamaktir.
  10. sevgili bir vücutta bulunmayan bir şeyi kendisinde taşımaya tahammül etmeyerek onu koparıp atabilmektir.

senin sevmek kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap