sikilmak sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


sikilmak kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : eğlenmek

<< sıkıcı sıl >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te eğlenmek kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. cep telefonunda sms yazarken kullanılabilecek en sakat sözcüklerdendir zira bir bayana yazılıyorsa genelde bu sözcük kullanılmaz güzel Türkçe mizin teknoloji ile uyumu bu kelime ile son bulur daha da bir gıdım ilerilenmez.
 2. sözlüğe girme nedenlerindendir.
 3. portakallar için iyi bir geleceğin habercisi değildir.* kaynak:nil karaibrahimgil şarkısı: kasa kasa toplanmış turuncuya boyanmış portakallar kadar sıkıldım
 4. yapılacak bir şey bulunamayıp,daralmanın eşiğine gelmek..öyle bir andır ki,insanın aklına yapacak hiç bir şey gelmez,tüm yollar kapalıdır,hele ki bir de evde tıkanılıp kalındıysa,bir o odaya,bir bu odaya girilir,son çare buzdolabındaki bol yağlı yiyecekler son çare olur,evde bilgisayar da yoksa,kumanda ile uzun uzun bakışa bakışa,o kanal senin bu kanal benim,bir ileri bir geri sararsınız..o da kesmedi mi,''ulan alayım bi kitap okuyum bari''diye gaipten gelen ses,''boş zamanını b.ktan püsürden şeylere harcama lan itoğluit''diye kulağınızı çekiverir,kitabı elinize alıp,iki sayfasını okuyup,bırakışınız bir olur..''dışarı çıkayım biraz hava alayım da,kızlar yakışıklı görsün be''deyip,bu sefer kendinizi anlamsızca sokaklara bırakırsınız,bu sefer rota ayaklarınızın hizmetindedir,fakat beyninizin talimatlarını takmayan ayaklarınız,bilinçsizce sizi bilmediği yerlere götürür,yine ''yapıp yapmamak'' arasında kaldığınız eylemleri yapmadan eve dönersiniz..anneniz işten gelmiş,kardeşiniz dışarıda mahallenin diğer cırtlak veletleriyle oyun oynamaktadır...bir nebze olsun ''sikilma'' durumu aşılmıştır,çünkü muhabbet için gerekli olan en az iki kişiden birisi daha günün akışını anlatabilmek için,muhabbet faslına dahil olmuştur,o an anlarsınız ki,''sıkılmak'' ile ''yalnızlık'' arasında ne kadar büyük bir bağ olduğunu..
 5. hiç bişiyden zevk almazsın bunalırsın,boğulursun,çözüm seçenekleri muhabbeti ii bi arkadaşla takılmak,enstrüman çalmak,müzik dinlemek,msnde muhabbet etmek,tercihe göre kitap okumak,sözlüğe entry girmek...vb*
 6. - abi ya çok sıkıldım.ne yapalim? + yat uyu! - uykum yok. + iyi o zaman parmak değiştir. - ıykk!!!
 7. (bkz: rutın)
 8. (bkz: intihar etmek istemek)
 9. kalbin acı acı atması, beynin dalgalarını zonk zonk şeklinde duyurması ve güney hayalleriyle uykuya dalmak istediğim canımın şimdiki halidir.
 10. sözlüğe yazı yazmadan önce gerekli şartların oluşması için lazım gelen bir kıymık.
 11. sweetjoliee:canım çok sıkılıyor anne: sıkı can iyidir çıkmaz sj:ıhh gıcık oludumm yukardaki diyalogun geçmesine neden olan ruh hali
 12. (bkz: her şeyden ve herkesten sıkılmak)
 13. saçma sapan entryler girdiğinizi farkettiğini andır.
 14. 3 gun boyunca yalnizca muzik dinleyip baska hicbir sey yapmayinca basa gelebilecek berbat durum.
 15. 1. Sıkma işi yapılmak: "Çamaşırlar sıkıldı."- . 2. (-den) Can sıkıntısı duymak: "Bu merasimden fazla sıkıldığını belli eden bir sabırsızlıkla kapıdan yana bakmaya başladı."- H. Taner. 3. Utanıp çekinmek: "O dakikadan dakikaya daha ziyade şaşırıyor, sıkılıyor, buradan kurtulmak istiyordu."- M. Ş. Esendal. 4. Sıkıntıya düşmek. 5. yepyeni "Sıkma işi yapılmak" ne demek? "Ben TDK'yı çok sevmek, kendisine şeker vermek."- Geronimo.
 16. hep aynı şeylerin olmasından bıkmak.
 17. Herşeyden,herkesten nefret etme durumu.Nerde ve ne zaman geleceği belli olmaz.Bazen çok eğleneceğini düşündüğün bi ortamda bile ansızın geliverir;nefes alamazsın,boğulduğunu hissedersin,herşey,herkes anlamsız gelir,canın hiçbirşey yapmak istemez yada en çok istediğin şey çığlık atmaktır...Işınlanmayı en fazla istediğin andır.
 18. bu salvatore di stefano hadisesi gibi sürekli kendini tekrar eden olaylar neticesinden hissedilen duygudur. rutine verilen tepki, yaratıcılık yoksunluğu yüzünden duyulan kızgınlıktır.
 19. parçalı bulutlu ruh hali. içinde sıkıntılı düşünce bulutlarının uçuşması.
 20. akşamdan saati 06:40'a kuruyorum 7:15 ötobüsüne binerek kadıköyde vapura binip eminönününe varıyorum. sonra tramvayla beyazıda gidiyorum.saat tam 8:30 da mesai başlayıyor.hergün sıradan aynı şeyleri yaptıktan sonra akşam 5:30 da mesai biterken 7:00 gibi ancak eve geliyorum yemek yapıp yedikten sonra dişlerimi fırçalayıp yatıyorum.bu olağan durumları hergün aynı saatte yapıp hiçbirini kaçırmıyorum. çünkü ben mutluyum sürekli gülüyor her ayın onbeşinde maaşımı alıp hiçbir şekilde öfkelenmeyip umutsuz karamsar olmuyorum.(çünkü benim canım hiç sıkılmıyor ama hiç sıkılmıyor)
 21. tatile gidemeyen insanın içine karanlık çökmesi, her gün aynı şeyleri, aynı sırada yaptığını farketmesi.
 22. her şeyin rutinleşmesi ve geçen zamanın bir şeyler yapılsa dahi artık haz vermemeye başlaması sonucu insanın içine düştüğü ruh halidir. insanı boğar, gereksiz ağlamalara ve tepkilere sebep olabilir.
 23. cok guzel bir kelimedir. sı - kıl - mak durumumu en iyi anlatan kelime. sabrimi olcen bir arkadas, 9 saattir uyuyarak beni yalniz birakmis bir abla ve uyumami engelleyen sirt agrisi. sanirim bir sonraki adim yangin var diye bagirmam olacak..
 24. değişiklik istemektir.ama ben bazen bunun ölçüsünü kaçırabiliyorum.bunu okuyanlar size soruyorum hiç tuvaletinizi yaparken sıkıldınız mı? yanlış anlaşılmasın zıçmaktan bahsetmiyorum eminim orada birçok insan sıkılıyordur(aslında öyle olmasını umuyorum).bildiğimiz işemekten bahsediyorum. sıkılgan kişiliğim buna bile tahammül edemiyor bazen.en büyük idrar torbasına sahip birisinin bile 1dk'sını alan işemekten sıkılıyorum. siteril kalmak için işerken başka bişeyde yapılmıyor.tek yapabildiğiniz işerken sıkıldığınızda sifonu çekmek ve suyu seyretmek. (bkz: allahım yaratıyorsun bari takip et)
 25. olanların üzerinize üzerinize gelmesi, nefes almak da bile zorluk çekecek kadar daralmak.

senin sikilmak kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap