simarik sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


simarik kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : efendi

<< şimal simsiyah >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te efendi kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. her istediğini elde etmek isteyen ama elde etmek için hiçbi çaba harcamayan insan türü. ama garip olan da şudur ki kimse boşu boşuna şımarık olmaz, demek ki istediklerini hemen yerine getiren ve ondan vazgeçemeyecek insanlar vardır ki bu şahsiyet şımarık olmuştur. kötü bi huy olmakla birlikte, tembelliğe yol açar çünkü şımarık insanlar istediklerini çaba harcamadan elde ederler. 2 tür şımarıklık vardır: bitanesi maddi diğeri manevi olandır. maddi olan genelde zengin insanlarda yaşanır. eğer bu kişi parayı kolay kazanıyorsa harcamak onun için o kadar kolaydır. bu tür kişiler istedikleri alınmayınca hemen isyan ederler, kapris yaparlar, ama istediklerini verince susarlar. ikinci türse daha tehlikelidir. manevi şımarıklara sevgi ve ilgi yetmez. bu tür insanlar çok fazla sevgi gösterilerine alışık oldukları için herkesten aynı hareketleri beklerler ve elde edemeyince delirirler. onlar açısından düşünülürse biraz da haklıdırlar aslında, hep elde etmeye alışmak ve bu olmayınca hayata küsmek. manevi olarak şımarık insanların etrafında onların istediklerini yerine getirecek vardır birileri hep. ama onlar bu ilgiye ve sevgiye doymaz, daha fazla insan isterler. çok tehlikelidirler çook..onun için dikkat etmeli, onların tuzaklarına düşüp o "hep etrafında olup istediklerini yerine getiren" insanlardan olmamalı..
 2. "seni gidi fındıkkıran yılanı deliğinden çıkaran a benim püsküllü belam, yakarsam muck muck" seklinde sözlere sahip olan tarkan şarkısıdır. sözleri sezen aksu'ya aittir.
 3. tarkanın bir şarkısı.sahip olduğum çok eğlenceli bir özellik.sevimli ve de şımarık olmak ayrı güzel bir durumdur.
 4. sevimli ve vazgeçilmez olduğunu düşünen insanların özelliklerinden ..yakışır kimilerine ..
 5. ing. karşılığı cheeky.
 6. tarkan'ın eski bir şarkısıdır, yabancı turistlerin birçoğunun ezbere bildiği tarkan şarkılarından biridir. takmış koluna elin adamını beni orta yerimden çatlatıyor, ağzında sakızı şişirip şişirip arsız arsız patlatıyor. biz böyle mi gördük babamızdan ele güne rezil olduk, yeni adet gelmiş eski köye vah dostlar mahvolduk. seni gidi fındık kıran, yılanı deliğinden çıkaran, kaderim püsküllü belam, yakalarsam muck muck ocağına düştüm yavru, kucağına düştüm yavru, sıcağına düştüm yavru, el amaaan...
 7. tarkan'ın ölürüm sana adlı albümünün çıkış parçasıdır. söz ve müziği sezen aksu'ya, düzenlemesi iseozan çolakoğlu'ya aittir.
 8. ciddi bir konuşma yapılırken sürekli konuşmayı bölen, espriler ve anlamsız sözlerle konuşmayı yapanın sinirini bozan şahsın hakettiği sıfat.
 9. levent yuksel in de vokalistlik yaptigi, tarkan in tarkan olmasinda en buyuk nedenlerden birisi olan hos sarki. (bkz: soz muzik sezen aksu)
 10. klibinde güzel olmadığı halde seksi bi kız oynamıştı.
 11. (bkz: testere alsan yine bana calsan simarik) (bkz: serbest cagrisim engellenemez)
 12. bir nilüfer örer şarkısı. yeni bir şarkı ancak 90'lar havası estiriyor. Bir bilsen kaç gece hayaller kurdum Özlem yangınları sönecek diye Hasreti aşk denen kurşunla vurdum Yarınlar çok yakın dönecek dönecek dönecek Teskere alsan yine bana kalsan şımarık Adam olup gelsen yine beni sarsan şımarık El ele versek dünyamıza girsek Ooooooof oooooooof şımarık Issız sokaklarda çınlıyor sesim Sensizlik içimde yapraksız mevsim Karşımdaki resimler tek tesellim Yarınlar çok yakın dönecek dönecek dönecek Teskere alsan yine bana kalsan şımarık Adam olup gelsen yine beni sarsan şımarık El ele versek dünyamıza girsek Ooooooof oooooooof şımarık
 13. ailesi tarafından sürekli sevilmiş ve sevgi patlaması yaşayan kişinin dışarıdaki küstah hali.
 14. 2 klip çekilmiş şarkı.
 15. nilüfer örer'den dinlenilesi bir şarkı. kıpır kıpır ve bu hatunun değişik ses tonuyla gerçekten hoşa gidiyor. http://video.uludagsozluk.com/v/şımarık-13437/
 16. (bkz: ayşe özyılmazer)
 17. tarkan'ın en iyi şarkılarından biri. diğer popçulara ders niteliğinde. hatta kendisi bile eskiye dönüp ders tekrarı yapabilir. iyi olur kendisi içinde.
 18. bir de kaportacı osman gençtan'dan hiphop versiyonunu dinlemek için; http://video.uludagsozluk.com/v/yaran-videolar-5179/
 19. dünyaya ihraç edilen tarkan şarkısı. (bkz: holly valance) (bkz: kiss kiss)
 20. bir de hiphopçu'dan dinleyin bakalım: http://video.uludagsozluk.com/v/yaran-videolar-5179/
 21. kedimin adı. hatıralarımda yer etmiş çok tatlı eski karşı komşumuzun kedisini yaşatmak için aynı adı koydum; iyi de ettim. ama dedikleri doğru isim davranışı etkiliyor.
 22. herkesin hakkı olan bir duygu.
 23. çıktığı dönemde, tarkan'ın hit şarkısı. ölürüm sana albümünün çıkış şarkısıdır aynı zamanda. yanlış hatırlamıyorsam 1997 yazında listelerde bir numaraydı. "...yakalarsaaaam muaaaah" diye bitiyordu.
 24. nilüfer örer'in seslendirdiği '90 ların şarkılarından biri. http://www.youtube.com/wa...6s_ks&feature=related +
 25. hayatını çok kolay şekilde idame ettirmiş ve her istediğini kolaylıkla elde etmiş insanlardır. genellikle sorumluluk duyguları gelişmemiştir, herşeye çok basit açıdan bakarlar.

senin simarik kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap