somut sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


somut kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : soyut

<< somurtkan son >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te soyut kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. Varlığı duyularla algılanabilen, müşahhas, konkre, soyut karşıtı.
 2. (bkz: maddi)
 3. soyut olmayan.
 4. elle tutulabilen , duyu organlarıyla algılanabilen ologuların hepsi
 5. 5 duyu organımızla algılayabildiğimiz kelimelerdir.
 6. bir halim şefik güzelson şiiridir. "Şiir bir emekçidir Hep güzel şeyler üretir Bir yerde rastlarsan ona Gir koluna bize getir."
 7. (bkz: #4608958) geberten arkadaş. yarım saattir gülüyorum be eheheh.
 8. world of warcraft a kafayı takmış yazardır.
 9. warcraft dünyası hakkında girdiği faydalı bilgiler ile beni aydınlatan yazar. özel mesaj ile de yardımcı oluyor. *
 10. gözle görülse de bazı şeyler gözlerimize inandıramaz. o yüzden elle tutulması daha bir makbul olan şeylerdir. böyle kalça göğüs falan somuttur ama ne bileyim renk ışık koku bunlar soyut şeyler sanki. (bkz: yalandan kim ölmüş)
 11. konulara objektif bakabilme yeteneğine sahip nadir yazarlardan.
 12. son 25 entrysinin 22'si world of warcraft'taki mekanları tanıtmaktadır.
 13. (#5198150) yazar burada yardırıyor.
 14. öss ve yds de bütün uğurlarının yanında olmasını dilediğim yazar.
 15. artık çalışmayı bırakması gereken çok cici yazar. kendisine daha çok güvense daha iyi olur. ama ben ona inanıyorum. gerçekten başarılı olacak. buna kendisi de inansın. ve artık çalışmasın. yeter!
 16. an itibariyle çaylak olan yazardır. yazarlığa dönüp başarılı entrylerine devam etmesini bekliyoruz.
 17. 5 duyu organımızın herhangi biriyle algılayabildiğimiz varlıkların yerini tutan kelimeleridir. misal vericek olursak: insan, ses, ışık, gaz...
 18. (#6130582) (#6136441) (#6136173) (#6137484)* beni, gülmekten kendimi unutacak seviyeye getiren yazardır. bi kaç dakka şuursuz dolaşıyorum sözlükte. trollere bile artı oy veriyorum. o derece. sırf bunun yüzünden. sözlüğün gizli kalmış cevherlerinden biridir efendim. daha bi tane entrysini bile gülmeden ya da beğenmeden bitiremedim. seri artıcısıyım. sağlığına duacısıyım. kendisi tarafından yazılmış her entrysinin altına imzamı atarım. tabi bu imzam kimi bağlar, onu bilemiyorum. sonuç: hep yazsın bu adam. durmasın. iyi geliyo bünyeye ya. vallahi bak.
 19. sözlükte beni karşılayan ilk ve tek yazardır. *
 20. müdavim bir radyo dinleyicisi.
 21. zıttı için (bkz: soyut)
 22. (bkz: ablan kurban olsun sana)
 23. (bkz: müşahhas)
 24. (#6448575) çok doğru bi noktaya parmak atmış... pardon parmak basmış yazardır. tebrik edicez kendisini. gülme krizimiz geçince. seviyoruz bunu biz. yalnız verdiğin numarayı aradım. bi adam çıktı "bırada bırada" diip duruyo, heralde brother demek istiyo, ingilizcesi kötü. yok "heç" diyo. yok "sistım feliyır" diyo arkada bi kadın.... nerenin numarasını verdin kardeşim? seni sordum, şu an burda değil, mağaraya su almaya gitti dediler. ulaşamadık. ben de kendi numaramı sana özel mesaj olarak attım. call me if you can yakışıklı.
 25. hayat bilgisi dersini çürütmüş değerli yazar. varlığını algılayabilmek için duyu organlarından fazlasına ihtiyaç vardır. başarılı nesildaşlarımdan birisi. ayrıca bir yazardan çok daha fazlası. istatistik derecelerine bakarsanız sözlüğü yazmaktan ibaret görmeyecek kadar sorumlu biri olduğunu anlamanız zor olmayacak. gece gece yanlışlıkla attığım mesajın akabinde özür dilemek istediğimdir ayrıca.

senin somut kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap