son sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


son kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : ilk, baş

<< somut sonra >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te ilk kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 10 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. bir şeylerin bittiğini açıklayan kelime. ha "her son bi başlangıçtır" onu da ikinci bölümde tartışıcaz.
 2. (bkz: ahir)
 3. (bkz: the end)
 4. bir levent kırca filmi
 5. uuser menüsüne eklenen yeni bir buton. tıklanınca yazarın son entryleri görülmekte.
 6. sözlüğün en güzel özelliklerinden biri.
 7. son insanın kabul edemediği gerçek aslında ...konumuz insan hayatının sonu olursa o son başka kapılara açılır mataryalist felsefe insanı bir pil olarak düşünsede gerçek olan insanın bi yerden gelip bi yere gitmesi yani bu kadar düzgün tasarlanan bir pil olamaz. bu gerçekle birlikte ahiret dediğimiz öteki hayat başlar. işte o zaman sonsuz edebi hayat başlar kısacası insan için son diye birşey yoktur.
 8. filmlerin sonunda yazar
 9. aşmış bitirmiş insanın içini titreten ve boyutlar arası bir seyahate çıkaran nekropsi şarkısı.. (bkz: mi kubbesi track no 15)
 10. online listesinde nickin yanında da artık yer almaya başlayan ve tıklandığında yazarın yazdığı son 500 entry nin başlıklarının sol frame de çıkmasını sağlayan, tıklandığı zaman da sadece yazarın entrysini açıp gösteren güzel özellik.
 11. noktalama işaretlerinden noktadır. sevgiliden ayrılma kelimesi. (bkz: sevgiliden ayrılmak için nokta koyup mesaj atmak)
 12. (bkz: ilk)
 13. bazı şeyler için güzel; bazı şeyler için insanın içini acıtan bir ifade şeklidir. ama tatil sonu iğrenç bir anlam içeriyor..
 14. "ben"e tıklanıldığında ekrana çıkan mekanizmanın en kazma butonu. bir gün önce girilen entryleri yiyor.
 15. bazılarının işine gelmeyince "vallahi bu SON eger bir daha yaparsam ne olayım" dedikleri bir söz...
 16. ''ben'' butonundan sonra yukarıdaki son a tıkladığında arama fasilitesi kısa bir süreliğine durdurulmuştur ibaresini gördüğün buton. ne var ki üzücüdür artık son girdilerini görememekten yakınırsınızdır. (bkz: verin lan entrylerimi geri) (bkz: aglarım bak) tekrar faaliyete geçmesi sabırsızlıkla beklenen düğme.
 17. "cok şükür" ünleminin kullanıldıgı anlar.
 18. Mara'nın ilk albümü her şey yolunda anne'nin 8. şarkısı. Sen bunu zaten biliyordun Hergün, hergün aşkı yeni baştan yazdım Belki kanım boşa aktı Belki kırmızı bir kurdeleydi kanım Son beyaz gülüm de soldu Son iyiliği yaptım Kayboldum Yolumu kaybettim ben Oyunu kaybettim Dolanır durur ruhum Kayboldum Ne büyük bir yalandım ben Oyunu kaybettim Dolanır durur ruhum
 19. bazen son başlangıçtır. kaçışlar ise kurtuluş.
 20. her başlangıcın neticesi..
 21. yeni bir başlangıcın sebebi.
 22. türk filmlerinde insanlarıon artık kalkıp gitmesini telkin eden sözcük. rast geldim paylaşmak istedim: bir keresinde bir filmin sonunda sonu yazıldığına şahit olmuşumdur. demek ki bu kullanımda mevcutmuş.*
 23. Grup Kaosis'e kral tv'nin konusarock programında birincilik getiren sarkının adıdır. Sözleri Fırat Bayraktar tarafından yazılan sarkının düzenlemeleri Grup Kaosis tarafından yapılmıştır.
 24. (bkz: the doors-the end)
 25. nos ve ons gibi anagramları olan sözcük.

senin son kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap