sozel sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


sozel kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : sayısal

<< soyut sözlü >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te sayısal kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 6 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. sözle ilgili olan beşeri bilimler bütünü.
 2. sayısalın zıttı olarakta bilinir.
 3. edebiyat,tarih,cografya gibi bilimleri kapsayan bir birimdir.sayıların asla kullanılmadıgı ise büyük bir yanılgıdır.
 4. malesef çalışmayan öğrencilerin gidebileceği adres olarak gösterilen, aslında en önemli alan. Gelecek sahibi olabilmek için istanbul, Marmara, Boğaziçi gibi üniversitelere yerleşmenin öngörüldüğü alandr aynı zamanda.
 5. içerisinde edebiyat,dil anlatım ve tarih'in en çok görüldüğü sıkıcı bir bölümdür.
 6. bütün dersleri ezbere ve yoruma dayalı olan, düşük puanlı alan.
 7. "sözeliz özeliz" diye kendini avutan insanlarla dolu alan..
 8. Sayısal ve eşit ağırlıkçılar tarafından her zaman ezilmeye mahkum olan bölümdür. Herkesin çok kolay gözüyle baktığı fakat göründüğü kadar kolay olmayan bir bölümdür. Ezberinin gerçekten çok kuvvetli olması gerekir ve en ince ayrıntırılarına kadar herşeyi bilmek gerekiyor. Bütün savaşları,antlaşmaları padişah ve tarihleriyle ezberlenmesi gereklidir. Ana dersler olarak edebiyat,dil anlatım,tarih ve coğrafya vardır. Fizik kadar matematik kadar kafa yorulmaz fakat çalışması çok sıkıcıdır. Bir bakarsınız çalışırken uyuyakalmışsınızdır.. Sözel bölümünün öss puanlarını pek bilmem fakat sözel bölümündeyseniz ygs konusunda şanssızsınızdır.
 9. her yönüyle ezber olan lise alanıdır. hukuk, psikoloji gibi alanların eşit ağırlık bölümüne alınmasıyla eski önemini kaybetmiştir.
 10. lisede okurken seçmediğime pişman olduğum aynı zamanda tarih edebiyat ile huşu içinde geçirecek vaktimi periyodik tabloya usulce yerleştirmeme ilerleyen yaşımda ise şaheserimi bol bol seyretmeye ve huzur için herbir kutucuktan kaçan zamanlarımı aramama neden olan (bkz: duygusal koturumluk)
 11. okudugum alan! cok seviyorum yalniz bir problem var 11 kisilik sozel sinifimiza ayri sinif vermediler esit agirlikla ortak derslerde beraberiz boyle idareninnnnnn

senin sozel kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap