tekne sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


tekne kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : kemer

<< teklik tembel >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te kemer kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 7 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. -küçük deniz taşıtı. -ebru sanatında kullanılan, içine boyaların dökülüp, desenlerin hazırlandığı kap.
 2. Çok önemli bir alet. Hayatta en önemli beklentilerimden biri. Hareket halindeki bir teknenin ucuna yatıp denizi seyretmek, ender görülebilecek hayat zevklerinden biridir. Mesela gemi için aynı şeyleri söyleyemem. Çok büyük ve çok soğuk. Tabi onunda iyi yanları var ama tekne farklı. Canın sıkıldığı an denize atla, sular yüzüne çarpsın, balık avla. Bunlar önemli şeyler. Suyun hemen üzerinde olmak gibisi yok. Bir de bizim gibi dalma işleriyle uğraşan insanlar için, teknenin ayrı bir anlamı da var. Tekne, aynı zamanda güzelde bir kelime. Dikkat edelim.
 3. Üç ana bölümün birleşimi ile oluşur; karina, güverte, üst güverte. Ortalama 15-17m lik performans yatları 600.000 euro civarında satılmaktadır. Genelde sipariş üzerine üretim yapılır ama ülkemizde bir kaç tane seri üretim tekne üreten fabrika bulunmaktadır.
 4. siddetli yagmur ve ruzgar gorunce, paramparca olan ve aci bir sekilde batan, suda yuzen tasittir. zamaninda kredi basvurusunda bulunup, satin alma girisimlerinde bulunmusumdur. fakat kredi noksanligi yasaninca, gerceklesemeyen ruyamdir kendisi. insallah birgun gerceklesecektir ve marmara denizinden baslayan sularda kendimi bulacagimdir. st
 5. (bkz: aldığı tekneye şark köşesi yapan adam)
 6. Ahşap, Saç, Fiber, beton, Carbon fiber-kevlar kompozit bileşiklerden meydana gelebilir. ilk tekneler antik mısırda görülmekle birlikte donanımlı yelkenliler çinde ortaya çıkmıştır. günümüzde yarım kilometre uzunluğunda süper tankerler yapılmaya başlanmıştır. güçlerini rüzgar, buhar, içten patlamalı motorlar ve nükleer füzyondan alırlar.
 7. (bkz: n)
 8. http://galeri.uludagsozluk.com/r/332979/+
 9. sözlük yazarlarının gelir seviyesinin diplerde olduğunun kanıtı olan başlık (kendimden biliyorum). kanıt için: - (bkz: 1 tl ile yapılabilecekler) yorum sayılarındaki fark sonucun göstergesidir diye düşünüyorum.
 10. 1 - 1,5 ay içerisinde 9.5 metre olanlarından bir tanesine sahip olmayı planladığım keyif aracı. Her şey, arabayı yenileme planlarıyla ortaya çıktı. 2. el araç fiyatlarına sinirlenip, almıyorum ulan araba maraba dedikten sonra, o paraya yat alırım lan ben fikriyatına gark olmam ve zaten uzun zamandır içimde olan tekne sevdasının depreşmesi sonucu araştırmalara başlamamla, hayallerimdekinden 2-3 gömlek daha zayıf olan ama ayırmayı planladığım bütçeye uyan en iyi yata ulaşmam çok uzun sürmedi. Sıkı bir pazarlıktan sonra 18.500 TL olarak anlaştık sahibiyle. resmini koymuyorum çeşitli sitelerde ulaşılıp, benden önce alınması ihtimaline karşılık. Gerçi sahibiyle söz kestik artık ama nolur nolmaz. Satış işlemi tamamlandıktan sonra resimlerini de eklerim seve seve. Not: Marinaya, bakımına vereceğim her kuruşu ince ince hesapladım. Ancak yine de bu benim ilk teknem olacak ve bu sebeple yardımlara açığım açıkçası. hem de her türlüsüne, bildiğiniz güzel kulüpler varsa da lütfen çekinmeyerek bana söyleyiniz efem.
 11. 5 seneye parayı vurursan içinde yaşamayı düşündüğüm deniz aracı.
 12. Satılık tekne ve yat bulmak için veya tekne yada yatınızı satmak için tüm bilgilerin bulunduğu http://www.boatmart.com.tr/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 13. parayı bulan sözlük yazarları olur da bir tekneleri olursa https://www.csymarine.com dan komple dizebilirler. fiyatları muadillerine göre biraz düşük. Not: balıkçı evladıyım. damarımı kesseniz hamsi akar.
 14. http://galeri.uludagsozluk.com/r/1126669/+
 15. kiralık olanı için bkz : http://goo.gl/ZDaUw1

senin tekne kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap