tutsak sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


tutsak kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : özgür, hür

<< tutarlılık tutsak, >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te özgür kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. diger yarisi da baris, bu arada düzeltme eski 68 li 10 ciftin oglunun ya da kizinin adi.al ortada bi dolu özgür bi dolu baris var nerede özgürlük nerede baris?diyerek siyasi bir icerik kazandirmakistegi uyandiran isim.
  2. seksenlerde bulgaristandan türkiyeye yapılan büyük göç sırasında türkçe soyadı alan göçmenlerin yüzde doksanının kullandığı isim.o yıllarda alınan soyadları ya türk ,ya özgürtürk ya da sadece özgür dür.bir de türkoğlu vardır tek tük.değişik soyadlarına pek rastlanmaz.
  3. unisex isimlerden biridir.
  4. dunyada birinin isminin basina sifat olarak getirildigi taktirde muhtesem bir yalan a sebebiyet verecek ama gerceklestigi takdirde super olabilecek olusum...
  5. özgürlüğü* tatmış ve tatmakta olan (bkz: hür)*.
  6. mini bar gunlerinin kurtaricisi olan tunali hilmi caddesinin en seviyeli ve en sevdigim bakkali olan kisinin ismi..vede su diyaloglara konu olan kisi:-zrr-alo nerdesin-ozgurun onu-hadi bakalim...gibi...
  7. ulaşılamamayı seçmiş, süt kokulu bir evladımızdır.
  8. 80 lerde doğan zamanın devrimci ailelerinin büyük çoğunluğunun çocuklarına verdiği isim.her ortamda bi tane çıkar karşınıza.ha bi de benim adım olur kendisi orası ayrı konu.
  9. gunumuz isgal terminolojisinde tecavuze ugramis anlamina gelen kelime. (bkz: united states of fuckin america)
  10. (bkz: özgür willy)

senin tutsak kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap