uc sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


uc kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : kon

<< tutumluluk ucma >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te kon kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. 1. üç: doğal sayıların iki (2) ile dört (4) arasında kalanı... 2. uç: bir varlığın en son, en üst, en uzak, en sivri noktası... 4. uç: 0.5, 0.7, 0,9 gibi modelleri bulunan otomatik kurşun kalemlerin yazma aparatı... * * *
 2. ing: three alm: drei
 3. müsemaha, dilek, hak limitini gösteren sayı.
 4. Gripin amcaların hikayeler anlatıldı albümünde vega'dan deniz özbey ile düet yaparak söyledikleri, manyak şarkı. herkesin ölmeden önce dinlemesi gereken şarkılardandır zannımca: Saat üç ayaktasın uyku tutmamış yine Ne yazıyorsun kara kara beyazlar üstüne Kalem biter hiç güvenme tükenmez diye Hayat bile sona erer günün birinde Sen hiç yalnız kalmadın mı kalabalığın içinde Derdine derman aramadın mı şişelerin dibinde Sözler sahteymiş çek kendini adım adım Yüzler belliymiş yağmurlarda aradım bulamadım Üşenmişsin hikayeni baştan anlatmaya Faydası yok nefesini geçmişle yormaya itiraf et seviyorsun hüznü kederi Acı besler uyandırır boşvermiş bünyeyi
 5. adidas'ın amblemindeki çizgi sayısı .
 6. gripin in kendine hayran bırakacak kadar güzel şarkısı. vega nın vokalisti de şarkıya renk katmış çoğu gece saat üçte beni hüzünlendirmiştir.
 7. gökyüzünün ve ruhun rakamıdır. allah'ın hakkıdır.
 8. Gecenin ücra saatlerinden biri. Bana göre çok şeyin başlangıcıydı.. Sonu hala gelmedi. Şiirler yazdıran, şarkılar söylettiren, hikayeler anlattıran saat.. Açılan ilk yaranın sebebi.
 9. slovakça da tridir.
 10. en erotik sayıdır. (bkz: am göt memenin üç sayısından oluşması)
 11. uğurlu sayı olarak en çok seçilen sayı.
 12. pokerde; aynı cins kağıttan, elde 3 adet olması. tüm döperleri geçer.
 13. ölümlü olan dünyayı betimlemek için kullanılan yaşanılacak gün sayısı.
 14. 2006 yılında çıkmış olan ogün sanlısoy albümü. başarlı ve güzel bir albümdür. (bkz: bilmece) (bkz: hadi beni güldür) (bkz: kucakla)
 15. gripinin en iyi şarkısıdır. herkesi anlatan şarkılar farklı farklıdır, az evvel yazdığım gibi " gripinin en iyi şarkısıdır. " cümlesi de bana aittir. zira beni çok iyi anlattığı için bana öyle gelmektedir. --spoiler-- Kalem biter hiç güvenme tükenmez diye Hayat bile sona erer günün birinde Sen hiç yalnız kalmadın mı kalabalığın içinde Derdine derman aramadın mı şişelerin dibinde... --spoiler--
 16. Gripin'in mükemmel şarkılarından biridir. Deniz Özbey'de şarkıya fazlasıyla renk katmıştır.
 17. bir gripin şarkısıdır.. saat üç ayaktasın, uyku tutmamış yine ne yazıyorsun kara kara, beyazlar üstüne kalem biter hiç güvenme tükenmez diye hayat bile sona erer günün birinde sen hiç yalnız kalmadın mı? (kalabalığın içinde) derdine derman aramadın mı? (şişelerin dibinde) sözler sahteymiş, çek kendini adım adım yüzler belliymiş, yağmurlarda aradığın bulamadığın üşenmişsin, hikayeni baştan anlatmaya faydası yok, nefesini geçmişle yormaya itiraf et seviyorsun hüznü kederi acı besler uyandırır, boşvermiş bünyeyi
 18. gripin'in ilk albümündeki 5. şarkı.. bazı yerlerde şarkının deniz akyüz tarafından yazıldığı iddia edilmekte.. Söz müziK: Birol Namoğluna aittir sadece.. Kelimelerden, cümlenin dizilişlerinden de rahatlıkla algılanabilir bu.. Şarkı herkesin yaşadığı şeyleri anlatır.. Kelime oyunları güçlüdür.. Oldukça başarılı şarkıdır.. Dört ve beş ile dinlendiğinde insana hayatı sorgulatır ve can yakar.. insanın bünyesi üzerinde oldukça etkilidir... Birol'un sesinin geride kalması, aralarda o puslu sesinin duyulması şarkıyı daha mükemmel kılmaktadır.
 19. film gibi şarkıdır. 4 ü hatta 5 i vardır . hepsi ayrı ayrı güzeldir ama ilklerin hakkı yenmez baştacıdır.
 20. ita. tre. matematik sınavından 100 üzerinden aldığım not.
 21. evet çıkartmadan 3 her insanın yapabileceği bir iş değiltir. genelde ikide 2 de kalırsın zordur yorar insanı. * 3'e niyetlisindir ama 1 yapmışsındır üçün biri olur üzülürsün.
 22. dokuzun karekökü olan sayıdır.
 23. her kültürde kendine ayrı bir yer bulmuş sihirli bir sayıdır. dördüncü büyüyü bozar. üçleme olan kitap ve filmler genellikle kült kategorisine girer, üçüncü hata affedilmez, üçüncü olmak iyinin sınırında takılmaktır, kahve falları üç vakte kadar vaatte bulunur, kötü olmak üçüncü sınıf olmaktır, yabancı olmak üçüncü şahıs olmaktır, başınıza kötü bir şey gelmesi üçüncü sayfa haberlerine konu olmaktır, üç silahşör olmak iyi arkadaş olmaktır, allahın hakkı üç olur hep... üç harflilerden korkulduğundan entry burada sonlanır.
 24. --spoiler-- kalem biter hiç güvenme tükenmez diye... --spoiler--
 25. Bir Ali Fuat Boztepe şiiri: http://galeri.uludagsozluk.com/r/396302/+

senin uc kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap