uretim sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


uretim kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : tüketim

<< üretici uslanma >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te tüketim kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. çeşitli maddeleri bir araya getirerek ürün oluşturma, üretme işini gerçekleştirme, tüketilecek madde meydana getirme. (bkz: asya tipi uretim tarzi) (bkz: seri uretim) (bkz: hatali uretim)
 2. (bkz: imalat)
 3. istihsal.
 4. denklem'in tek bir eksiği olduğunda piç olan üretkenlik durumu. sermaye > işgücü > hammadde > enerji = üretim.
 5. türkiye istatistik kurumu(tik)'na göre eylül ayında türkiye'de sanayii üretimi yüzde 5.5 azalmış olan, hayatı yaratan süreç.
 6. imalatla eşdeğer sanılan fakat imalatın üzerine ek olarak tasarımı da içinde barındıran eylem. matematiksel olarak: üretim=imalat+tasarım
 7. akpnin türkleri yoksun bıraktığı önemli bir değer. elbette ki önceki yönetimler de ülkenin üreten ve özellikle geliştiren kollarına büyük darbeler vurmuştur. bir an önce geri kazanmamız gereken değerdir.
 8. insan oğlunun varlığını sürdürebilmek için ihtiyaç duyduğu yegane olgu. zira, insanın olduğu yerde tüketim varsa, tüketimin olduğu yerde üretim de zaruridir.
 9. Ancak hiçe varırız bu yoldan varsak varsak Üretim ki mekanı ya rahimdir ya barsak! Necip Fazıl Kısakürek.
 10. "firmalar asgaride maliyete eşdeğer bir gelir umduklarında üretimde bulunacaklardır." yani; kâr etmeden de üretimde bulunulabilir.
 11. mükemmel keyifli bir iştir. özellikle yaptığınız üretim insanların ana iş koluna hitap ediyorsa kendinizi daha bir keyifli hissedersiniz. mesela bir makine üreticisi olduğunuzu düşünün. insanlar sizin makinalarınızı alıp onlarca kişiye ekmek kapısı oluyorlar. işte bu büyük bir keyif. hele bir de yurt dışına da satış yapıyor. bedavadan dünyayı da gezebiliyorsanız değmeyin keyfine.
 12. yerli uçak üreteceklermiş. [ha ha hahaha] New York Belediye Başkanı Bloomberg'in Türk otomotiv endüstrisinin üretimin bilincinde olmadığını söyledi. Ford Aracımın Ön Camından Ses Geliyor. Bahadır A. | 08 Mayıs 2014 13:14 2013 model Ford aracımda aşırı derecede ön camdan ses geliyordu servise gidildiğinde ön camın ve torpidonun sökülüp ön sağ direğin puntası kopmuş imalat hatası. 2013 model aracımın yapılan tamirattan fiyat açısından düşeceğini ve tarafıma otosandan hala dönülmediğini umursamaz davranmalarına anlam veremiyorum. Ford Yetkilileri Cevap Vermiyor. Kerim D. | 02 Mayıs 2014 17:25 Transit marka aracımdaki direksiyon simidi içindeki demirden ayrıldı. Servis anlamsız bir şekilde üretim hatası olmadığını söyledi. Bu mantıksız gelen açıklamadan sonra servise koltuğun altındaki yayların yerinden çıktığını gösterdim. Servisin cevabı koltuğun üzerinde yamuk oturulmuş ondan kaynaklı olduğunu, bunun bana mümkünse ford yetkililerinden mantıklı akıl alır cevap verilmesini istiyorum. Ford Paslanan Boya Hakan D. | 01 Nisan 2014 09:00 2012 model Çetaş Ford sıfır aldım. 350 m açık kasa #ford transit aldık. Araç 1 sene içinde kasa paslandı. Çetaş Ford bayi kasanın tamamını boyadı. 1 ay sonra tekrar paslanma yapmaya başladı. Çetaş servis bana garanti bitene kadar biz boyarız diyor. Benim derdim araç paslandığında boyatmak değil aracı satarken araçla kaza yaptığımı söylerler. Ben bunun fabrika hatasını nasıl anlatırım?ü Ama Ford en çok ben istemiştim. Biz de 4 adet vardı. Hiç birinde olmadı. Bu güne kadar şimdi de kupa başladı. Bakarım önümüzde neler olacak zaman gösterecek. 2013 yılında kupada paslanma oldu. Çetaş Ford bayisine aracı gönderdim. Bizim elemana taş sıçramış demişler. Bu söyleyenin aklından şüphe ederim.
 13. türkiye'de çok fazla olmayan şeydir.
 14. 0 aldığım full peugeot 508 'in 3 kapısının deri kaplama , birinin ise plastik kaplama olmasıdır. 1882 otomobil üretimine başlamışlar ama halen adam olamayan firmadır. Ne diyoruz araba mı audi alacaksın. gerisine bakmayacaksın.
 15. tüketimin sevgilisidir. aralarında değişik bir ilişki vardır.
 16. Ülkelerin can simidi. Tarım ürünü veya Sanayi ürünü fark etmez, üreten toplumlar yaşar. inşaatla kafayı bozup turizme bel bağlayan toplumlar kaybetmeye mahkumdur. Ülkede tarımı özendirici hale getirip bağ ve bahçe oluşturmak lazım. Bunun için köye göç özendirilmeli. Devlet çiftçilikte kooperatifleri yani çiftçi federasyonlarını kurmalı. Bu sayede çiftçi ürünü nasıl elden çıkaracağım diye düşünüp aracılara para kaptırmamalı. Fındık üreticiden 10 lira Kuruyemişçide 40 lira. Bu nedir amk. Üretici kooperatif eliyle kendi malını ucuza değil normal fiyata satacak. Dolayısıyla tüketici de fahiş fiyatla ürün olmayacak. Kooperatifler mühim.
 17. insanların günden güne azalttığı şey. düşünün bir gün boyu tükettiğimiz kadar üretemiyorsak yaşamımızı neye bağlarız?

senin uretim kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap