uzgun sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


uzgun kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : neşeli, sevinçli

<< uzak üzül >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te neşeli kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 9 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. halinden memnun olmayan, mutsuz olan..
  2. ing. sad
  3. (bkz: kalbi acimak)
  4. bazen insanın başına gelen karamsar ruh hali..
  5. bir balık türü:callionymus iyra, gestreifter leierfisch, grand dragonet gibi isimleri de vardır.renklerinin alacalı olmasından dolayı mine balığı olarakta bilinir.boyu 25cm'ye kadar uzar.bu balık adeta her boku (karides, yengeç, deniz kestanesi, deniz yıldızı, omurgasızlar ve yosunlar) yer.basınca dayanıklı bir metabolizması vardır.-bunu her balık yapamaz iye sölüyorum- sığ sulardan 200-250 kulaca kadar inebilirler.denizlerimizde mevcuttur.dikenleri zehirlidir.elinize battığında üzülmeyin çünkü zehiri o kadar etkili değildir.
  6. son kez steppenwolf'ten bir alıntı yapıyor ve geceyi burada sonlandırıyorum. hermine der ki:--- spoiler ---çokluk üzgün bir görünümleri vardır hayvanların, bir insan çok üzgünse, dişi ağrıdığı ya da para kaybettiği için değil, her şeyin gerçekte nasıl, yaşamın nasıl şey olduğunu hissettiği için üzgünse, gerçekten üzgün demektir, işte o vakit biraz hayvana benzer, o zaman üzgün görünür, ama her zamankinden daha gerçek ve güzeldir bu üzüntü.--- spoiler ---
  7. canınızın hiç birşey yapmak istemediği, ama birşey yapamadığınız içinde çok sıkıldığınız, genellikle oldukça sıkılgan karamsar ruh hali...ağlamakla geçebilir daha da kötüye gidebilir vb... olasıklar mümkündür...
  8. onuncu nesil çaylak.
  9. için yanması, kapansa dahi yaraların sızlaması, "acı"nın parmak uçlarında hissedilmesi, ağız tadının çamur gibi olması ve kulakta acılı bir fado ezgisi belirmesi gibi semptomları olabilen halet-i ruhiye.
  10. makine - üzgün (sözler)bu gece ay karanlık, ışıklar solguniçimde bir korku vargözlerimde o mutluluk yoksadece hissettiğim acı vartadına vardığım tüm mutluluklargördüğüm bir rüyaydıgözlerimi açtığımdasadece bir kabusa uyandımyolun sonunda ışık belirse biter mi?acım diner mi?ya kaybederken zaman değişse biter mi?yüzüm güler mi söyle..

senin uzgun kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap