uzulmek sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


uzulmek kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : sevinmek

<< üzül uzun >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te sevinmek kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. 'üzülmek' kelimesinin çıkardığı ses bile, türk dili içerisinde kendisine göre bir melodi oluşurabilme özelliğine sahip. arka arkaya söylendiğinde, kendi müziğini yaratıyor sanki.
  2. aci cekmek kadar kötüdür. bir burukluk kaplar içini insanın, bir acı taa yüreğinin en derinlerin de gezinir durur. olayların böyle kötü sonuçlar doğuracağı tahmin edilmemiştir. ama artık i$ i$ten geçmiştir. yapılacak tek $ey acıları bastırmak ve üzüntüyü atmaya çalışmaktır.ayrıca bu, yufka yürekli insanlarda görülen bir etkidir. (bkz: acima duygusu)
  3. etkilenmek,
  4. eğer olanlar ödenilen bedelin taksitleri olarak düşünülürse, sürekli maruz kalınan melankoli bulutunun yağmurlarına rağmen pek bir barınamayandır.
  5. bi sorununuz oldugunda en basta yardım destek teselli vs beklenilen insanı da bunaltıyo olmanın sonucunda daha bi hissedilen his. (bkz: ilgi görmemek) (bkz: anlasilmamak) (bkz: dislanmak) (bkz: bunaltmak) (bkz: tahammul edilememek)
  6. etrafinizda örülmüs kücük ve yalan dolu bir dünyada cevrenizdeki insanlar tarafindan anlasilamamak, düsünülenleri dogru kelimelerle ifade edememe sebebiyle savunma yapamamak, birtakim gercekleri saklamak zorunda olmak ya da iftiralara maruz kalma sonucunda hissedilen.
  7. (bkz: duzulmek)
  8. çok sevdiginiz takımınızın maçına gitmek için elinize güzel fırsatlar geçmesi , gişede sırada bekleyen arkadaşı 5 dakika önce aramış olsanız biletin elinizde olacak olması fakat bu fırsatı kaçırmanız sonucu çok güzel bi şekilde mide yanıklıgı iç buruklugu şeklinde hissedilen duygu.
  9. fazlası geri tepen bir eylem...
  10. minik tırnakları yüreği çizen, minik parmakları aklı oyalayan, minik dokunuşları zihni maviye boyayan bir kelebek türü. aslında karında yaşar, bütün kelebekler gibi zaten ölmek üzeredir, hayattaki tek işi o iç sızısını karnınıza deşip, kanatlarını bir çamur deryasında söndürmektir.

senin uzulmek kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap