yabanci sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


yabanci kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : tanıdık, yerli, aşina, bildik, ehil

<< vurdumduymaz yabani >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te tanıdık kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. sahip oldugu cesitli ozelliklerden oturu icinde bulundugu topluluga uyum saglayamamish olan ve bu yuzden de topluluk uyeleri tarafindan bi garip karshilanan kisi.bu insanlar genelde cok iyi gozlem yaparlar ve elestirilerinin icinde bulunduklari topluluklari degistiremeyecegine inandiklarindan oturu sessiz kalmayi yeglerler.
  2. eloglu
  3. (bkz: gavur)
  4. (bkz: yaban)
  5. cember'in disinda yer alan kimse. belki de kendine kucuk caplarda baska cemberler yaratan, buyuk cemberin yakinlarinda bi yerde pusu kuran ve buyuk cemberden kucuk cembere gecis yapacak birilerinin yolunu gozleyen kisi.ne kadar bireyci olursa olsun, yabanci insan icten ice isyan eder yabanci olmasina, "onlardan biri" olmamasina ve kendisi gibi baska case'lerin varligini bilmek, gormek ister.
  6. yaşadığı dünyadan kendince bir yolla izole olmuş, tepkileri beklenilenden hep farklı, normal sınırları içinde olmak gibi bir kaygı gütmeyen, katil durumuna girmesinin nedenini sadece-güneş yüzündendi- gibi bir açıklamayla gösteren, ölüm anına dek ölümü hiç önemsememiş, ama aslında hep bunun içinde varolmuş adamın, albert camusun yabancı adlı romanındaki yeri.
  7. kşz: garipkşz: tuhaf
  8. kşz: yazgı
  9. (bkz: alien)
  10. (bkz: stranger), (bkz: the stranger), (bkz: the outsider)

senin yabanci kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap