yasa sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


yasa kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : geber

<< yaş yaşam >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te geber kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. potansiyel sabanci sirket isimlerinden biri.
  2. toplum duzenini saglamak uzre siralanmi$ yaptirimlar
  3. olayların gidişinde* olağan dışına* yer vermeyen, değişmezlik ve mecburiyet gösteren kural*. (bkz: kanun). (ara: *yasası*).
  4. uzun süreli deneyim ve izlenimlerden çıkarılmış sonuç. bunun çeşitli örnekleri mevcuttur:willoughby yasasi:birine bir makinenin çalismadigini kanitlamaya çalisirsaniz,makine o anda çalisacaktir.andrew young yasasi:eger 100 isadami yasal olmayan bir is yapmayakarar verirlerse, o is yasal olur.axwell'in çikardigi sonuç:eger havayi soluyabiliyor, ama suyu içemiyorsaniz,geri kalmis bir ülkedesinizdir.oysa, suyu içebiliyor, ama havayi soluyamiyorsaniz,kalkinmis bir ülkedesinizdir.lofta'nin gözyaslari:hiç kimse sizi, kendinizi iyi hissettiginiz zaman terketmez.fant yasasi:bir eliniz dolu iken diger elinizle kilitli bir kapiyi açmakzorunda kaldiginizda, anahtar kesinlikle elinizindolu oldugu taraftaki cebinizdedir.monly'nin kurali:mantik, yanlis sonuca özgüveninizi yitirmedensistematik bir biçimde ulasma yöntemidir.goodwin'den hatirlatma:gözle görülen elestirilmeye mahkumdur.fulton'un yer-çekimi yasasidüsen bir nesneyi sakin tutmaya çalismayin.birakin düssün, daha az zarar görecektir.campbell yasasi:ne kadar az is yaparsaniz, isleriniz o kadar yolunda gider.kovac'in yasasi:telefonda yanlis numara çevirdiginizde,asla mesgul çalmaz.anonim bir yasa:beklenmedik bir yerden gelen para,beklenmedik bir harcamaya gider.murphy'nin onarim konusundaki yasasiufak bir arizayi gidermeye çalisirken,daha önemli bir arizaya neden olursunuz.önemli insanlar kuralibüyük hayranlik ve saygi duydugunuz insanlarinderin düsüncelere daldigini gördügünüzde, olasiliklaögle yemeginde ne yiyeceklerini düsünüyorlardir.yasenek'in gözlemiöpüsen insanlar birbirlerine o kadar yaklasirlar ki,birbirlerinin hatalarini göremezler.arlen yasasibir yerden ayrilirken, insanlarin size ne kadar iyidavrandiklarini görmek çok ilginçtir.murphy ilkesi* iyi bir yanlis yapmanin her zaman bir yolu vardir.murphy'nin 2 nolu olcutu* her is dusundugunuzden daha uzun surer.murphy'nin 3 nolu olcutu* birkac isinizin birden ters gitme olasiligi varsa,kesinlikle size en cok zarar verecek is tersgidecektir.murphy'nin 4 nolu olcutu* ne zaman bir isi yapmaya karar verirseniz,o anda yapmaniz gereken bir baska is cikar.murphy'nin 5 nolu olcutu* her cozum beraberinde yeni sorunlar getirir.murphy yasasi* bir isin ters gitme olasiligi varsa,kesinlikle ters gidecektir..
  5. yalcın sabancı'nın isminden türemiş holdingin ismi
  6. gulben ergenin ucacaksin adini verdigi album denemeyecek hedesinde yer alan guzel bir sezen aksu sarkisi. sozlerini yazayim tam olsun.bir zaman şahindim yükseklerdeydim indimne kadar dalgalıydım rüzgarlıydım dindimyatıştı öfkem kadir kıymet bildimsevdiğimi söylerken samimiydimsen beni boşver kendini dinledeğişir herşey yasa böylearama sorma beni amanyok yere kalbini yorma tamamiyiyi kötüyü göze almadansakın ha gelmefarkedersen eğerhemen herşeyi bırak geldünya işleri dursunne boş telaşmış meğerbana sorarsanher hayat bir romangel sende olma geç kalanlardansevdiğimi söylerken samimiydim
  7. bir çeşit video dönüştürücü. (bkz: video converters)bilgi için:http://www.brothersoft.com/…eo_converter_25740.html
  8. susurluk'ta mutlaka uğranılması, çiğ börek yenilmesi, peynir ve özellikle de sucuk satın alınması gereken tesis.
  9. yasa kişileri bilinçli bilinçsiz ayrımının dışında tutar, ve herbir kişiyi sorumlu sayar..sorumluluk bilincinden yoksun olan, bu bilince sahip olanla aynı kefede gözetilir ki; nihai amacı adalet tesis etmek olan yasa böylelikle adaletsizliğe göz kırpar..başka bir deyişle belirleyici olanın kişilerin kendisi olmasından ziyade "o durumda bulunma hali" olması, yasanın genel bütünselliği içerisinde adaletin görmezden gelinmesine yol açacaktır..
  10. gözü her zaman arkada* olduğu için hiç bir zaman insanın hızına yetişemeyen kurallar..

senin yasa kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap