yumusak sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


yumusak kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : katı, sert, berk, haşin

<< yükselmek yurt >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te katı kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 7 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. sert olmak, dövmek, kin kusmak anlamına gelen sıfat
  2. kus midesi
  3. maddenin hallerinden biri(bkz: sivi)(bkz: gaz)(bkz: plazma)* (bkz: bec)
  4. katı aynı zamanda çarpma işlemi temelli bir çokluğu ifade eder. bunu en iyi ifade edebilecek pozisyon:"ruhsatsız silah kullananlar ruhsatlı silah kullananların iki katıdır"
  5. katı' için bu başlığa bakan şahıslar buradan buyurun: (bkz: kaatı)
  6. (bkz: ince kağıt oymacılığı)
  7. içerden yürüyen ve püsküren sufokurdayan lav kaynayan felekbunca şey birbirini ite kaka oluyorve katılaşıyor dünya giderek.birhan keskin - soğuk kazı
  8. otomatik bok çağrıştırıcısı. bu kelimeyi duyanın aklına sadece bok gelmesi nasıl bir ruh halidir diye düşündürür. ancak aklınızdaki bok imgesinden kurtulup sorgulayamazsınız bile. (bkz: kakanın gelmesi)
  9. turgut yüksel'in 2008'de çitlenbik'ten yayınlanmış kitabının adı."aşk üstüne artık kimin yeni söyleyecek bir şeyleri olabilir, yüzyıllardan beri söylenileni farklı dizilimlerde yeniden tekrarlamaktan başka? yeni söylenebilecek tek şey şu olmalı: iyi aşk mutlaka bitmeli..."turgut yüksel- katı
  10. çok, çok ziyade, pek, yeğin, şiddetli, iyice, sıkı, sıkı sıkı, gayret, ağır, acı, haşin, şiddetli, sert, kırıcı."bu kağıd katı mahfidür sizden başkasına muttali' olmasın."

senin yumusak kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap