zarar sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


zarar kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : kâr, fayda, yarar, kazanç

<< zaman zaman zarar, >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te kâr kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. hasar, bide karın tersi.(bkz: alkolun zararlari) (bkz: maddi zarar) (bkz: zararin neresinden donersen kardir)
  2. yararsiz, yarari olmayan.
  3. harcamalarin gelirden fazla olmasi hali
  4. aşk'tır. ayrılıktır.neden mi?karadır kaşların benzer kömüreyardan ayrılması zarar ömüre
  5. bukalemun adli sahane grubun nokia supersound 2006 ile donusune sahit oldugumuz, bestesiyle costuran, guftesiyle aglatan, muthis sarki. ahanda suradan dinlenebiliyor:http://www.nokiasupersound.com/http://www.nokia-park.com/…kia_room.php?profid=4532ic acitan sozlerini de yazayim tam olsun:biliyorsun sonsuz sana saygım yarı yolda kalmaktı kaygım çünkü o küçük oyunlardan anlıyorsun aslında sen bir anda yalnız kalınca yaran kabuk bağlayınca düşünürsün acıtmayınca belki de düş diye yaşadık gerçeği seninle unutmadan söylemem lazım sanırım kendimi unuttum içinde biliyorsun değilim sana kızgın hangi kalp var ki aşka doygun hem geçer diyor hem inanmıyorsun aslında sen bir anda yalnız kalınca gemin rüzgar almayınca rüya sanıp uyanmayınca belki de düş diye yaşadık gerçeği seninle unutmadan söylemem lazım sanırım kendimi unuttum içinde
  6. "hangi kalp var ki aşka doygun" tespiti ile gönlümde ayrı bir yer edinen bomba gibi bukalemun hiti. sözü müziği şahane belki ama -kişisel olarak- duygu patlaması kıvamındaki solosunu tek geçiyor, çalanların ellerini sıkıyorum.
  7. sözüne-müziğine, kaydına kurban bukalemun şarkısı. "geri mi dönüyolar lan?" dedirteninden, en bi' emek harcanmışından... loop'a alıp dinlenesi güzide eser (eser ne lan?!)..
  8. belirli bir dönemde işletme faaliyetlerinin sürdürülmesi ve bir gelir elde edilmesi dışında, arızi iş ve olaylardan dolayı kullanılan veya tüketilen varlıkların hasılattan düşülen, yararı tükenmiş maliyetlerine verilen ad
  9. kapitalizmin risk adlı eserinde eser bir haldir.kar diye bir de ruh ikizi bulunur.
  10. cep telefonunda t9 sözlük devrede iken 92727 yazılarak tesadüftür ki hem kendisi hem de tam zıttı olan yarar da yazılabilir.

senin zarar kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap